کارشناس رسمی دادگستری | حسابرسی

کارشناس رسمی دادگستری | حسابرسی

با توجه به اینکه برخی مهاجرت ها به اسپانیا، کانادا، آلمان و اتریش از طریق اثبات تمکن مالی کافی صورت می گیرد لذا برای این مورد صاحبان املاک و مشاغل اقدام به تهیه ترازنامه مالی براساس قوانین خاص کشور مورد نظر می کنند. برای تهیه ترازنامه مالی از کارشناس حسابرسی نیز می توان کمک گرفت کارشناسان ما با استفاده از حسابرسی مالیاتی و بررسی وضعیت قوانین مهاجرتی کشور مذکور اقدام به تهیه ترازنامه می کند.

ترازنامه مالی مهاجرت

ترازنامه مالی مهاجرت شامل ارزیابی دارایی ها و املاک با توجه به قوانین خاص کشور مورد نظر است. ترازنامه مالی میزان وجوه دریافتی، میزان وام ها و میزان پرداختی ها را به طور شفاف مشخص می کند و از طریق کارشناس حسابرسی قابل اجرا و تنظیم است. در مواردی که میزان درآمدها و میزان پرداختی ها پیچیده باشد با استفاده از روش های حسابرسی و فرمول های آماری ترازنامه تنظیم می شود.

تهیه ترازنامه مالی مهاجرت

ترازنامه مالی با توجه به قوانین کشورهای مهاجر پذیر اروپایی، امریکایی تهیه می شود. ترازنامه مالی برای کشورهای اروپایی از قبیل آلمان، سوئد و اتریش و امثالهم طی قوانین مالیاتی و تجاری آنها انجام می شود. به طور مثال برای تهیه گزارش ترازنامه مالی مهاجرت آلمان بهتر است ترازنامه سالیانه با بیان جزئیات درآمدهای بلند مدت، پرداخت های جاری و بلند مدت، بیان درآمدها و پرداخت های نا مشهود به صورت کاملا منصفانه و منطقی الزامی است. در صورتی که برای کشورهای آمریکایی از قبیل کانادا بیان درآمدهای نا مشهود الزامی ندارد اما بیان میزان درآمد جاری، بلند مدت، هزینه های جاری و بلند مدت الزامی است. تهیه ترازنامه توسط کارشناس انجام می شود و امور مربوط به تشکیل پرونده مهاجرتی و پیگیری ها قانونی توسط وکیل در دست اقدام قرار می گیرد.

حسابرسی ترازنامه مالی

حسابرسی ترازنامه معمولا برای افزایش دقت و افزایش تطبیق محاسبات انجام می شود. حسابرسی در کل به معنای محاسبات مالی مبنی بر روش های ریاضی با استفاده از نرم افزارهای آماری و حسابداری و فرمول ها و قواعد مالیاتی است. حسابرسی برای تهیه ترازنامه معمولا به صورت حسابرسی سالیانه و ماهیانه قابل انجام است.

ارزیابی ترازنامه

ارزیابی ترازنامه به منظور بهبود روش های محاسبه مالیاتی، بررسی نوشتار صحیح طبق قانون کشور مورد نظر انجام می شود. پس از اینکه ترازنامه تهیه شد مورد ارزیابی مجدد قرار می گیرد تا زمانیکه به وکیل ارائه بشود نقص و مشکلی نداشته باشد. ارزیابی ترازنامه ها برای تحویل مستقیم به سفارت کانادا، سفارت انگلیس و سفارت آلمان و سایر کشور ها انجام می شود در صورت نیاز قبل از ارائه اصلاح می شود.

خدمات حسابرسی تهیه ترازنامه مالی مهاجرت توسط کارشناس با روش های محاسباتی دقیق و نرم افزار های مالیاتی و آماری انجام می شود و به دلیل اینکه برای ارائه به وکیل و سپس ارسال مستقیم به سفارتخانه تهیه می شود ارزیابی پس از تهیه الزامی است. وکیل رسمی جهت پیگیری پرونده مهاجرتی با شیوه نامه کشور مهاجر پذیر مکاتبه می نماید.

 

ارائه گزارش کارشناسی در خصوص :


* ) ارزیابی و کارشناسی زمین ، ساختمان ، آپارتمان ، اراضی ، ابنیه ، مصالح ساختمانی توسط کارشناس رسمی دادگستری در کلیه استانها و معرفی کارشناس رسمی سایر رشته های مورد نیاز مقیم هر استان


* ) ارزیابی املاک و تهیه ترازنامه مالی مهاجرت ، اقامت دائم و سرمایه گذاری جهت ارائه به سفارتخانه های کانادا ، استرالیا و آمریکا ... به زبان انگلیسی با اخذ تاییدیه های کانون کارشناسان رسمی دادگستری و وزارت خارجه و قوه قضائیه
 
 
* ) ارزیابی و ارائه گزارش کارشناسی در خصوص املاک و دارائیهای متقاضیان گشایش اعتبارات اسنادی (LC) در بازرگانی و تجارت بین المللی ، واردات و صادرات ، ترهین ، وثیقه املاک جهت اخذ اعتبار از بانک ها و موسسات مالی و اعتباری


* ) نقشه‌برداری ، مساحی و تعیین حدود و تعیین موقعیت
* ) تعیین حقوق کسب و پیشه و تجارت و سرقفلی
* ) رسیدگی به مقادیر کار و صورت وضعیت ساختمان
* ) تطبیق نقشه‌های ساختمانی با وضعیت محل و بنا
* ) رسیدگی به موارد اختلاف بین کارفرمایان و پیمانکاران و مشاورین
* ) رسیدگی و بررسی صورت وضعیت پیمانها و برآورد پروژه های عمرانی
* ) مطالعه پرونده ثبتی و پیاده نمودن پلاک مورد نظر و تشخیص حدود
* ) تشخیص حدود ثبتی و ارائه نظر در مورد اختلافات ثبتی و تفکیک و افراز املاک
* ) نقشه‌برداری و پیاده کردن محدوده املاک بر روی نقشه‌هوائی
* ) تهیه نقشه برای املاک فاقد طول و ابعاد جهت ارائه به دفاتر شهرداریها
* ) بررسی و تعیین میزان خسارت و علت خسارت و قدمت املاک
* ) برآورد هزینه های اجرا و تعیین و تعدیل اجاره بهاء

******************************
سید مهرداد جوادی
کارشناس رسمی دادگستری
exp-co1