مهاجرت به آمریکا | گرین کارت (Green Card) | کارشناس رسمی دادگستری | ارزیابی املاک و ارائه ترازنامه مالی مهاجرت ، برای افراد پذیرفته شده از طریق قرعه کشی لاتاری lottery یا متقاضیان اقامت دائم و سرمایه گذاری جهت ارائه به سفارتخانه های آمریکا به زبان انگلیسی

مهاجرت به آمریکا | گرین کارت (Green Card) | کارشناس رسمی دادگستری | ارزیابی املاک و ارائه ترازنامه مالی مهاجرت ، برای افراد پذیرفته شده از طریق قرعه کشی لاتاری lottery یا متقاضیان اقامت دائم و سرمایه گذاری جهت ارائه به سفارتخانه های آمریکا به زبان انگلیسی

"لاتاری" یکی از انواع هشت گانه ویزاهای مهاجرتی آمریکا است که در سال 1990 کنگره آمریکا هر ساله وزارت امور خارجه آمریکا را مقید می‌کند که به صورت قرعه کشی موسوم به لاتاری تعدادی افراد را برای دریافت این نوع ویزا انتخاب کنند، که در نهایت ختم به دریافت کارت اقامت دائم آمریکا یا همان گرین کارت می‌شود. لاتاری آمریکا یا همان DV سالانه بیش از پنجاه هزار ویزای مهاجرتی را در اختیار علاقه مندان قرار میدهد. در این مطلب به هدف اجرای لاتاری، شرایط شرکت در آن و انتخاب متقاضیان بررسی می شود.

اما شرایط این ویزا برای شهروندان بسیاری از کشور ها در سال‌های اخیر بسیار دشوار شده است و حتی افرادی که این ویزا را دریافت نموده‌اند نیز با مشکلاتی روبرو شده‌اند. در این یادداشت توضیحاتی در خصوص لاتاری خواهیم داشت و در پایان نیز اشاراتی به خدمات کارشناسی در خصوص کمک به متقاضیان لاتاری خواهیم کرد.

هدف از اجرای لاتاری

اهداف تبلیغاتی و حقوق بشری بیشتر مبنای صدرو این ویزا هستند. این ویزا برای ساکنین کشور هایی که از هفت روش دیگر مهاجران زیادی به آمریکا می‌فرستند صادر نمی‌شود. هر کشور حداکثر هفت درصد از کل سهمیه را می‌تواند دریافت کند. ایران یکی از کشور هایی است که تقریباً بیش از شش درصد از این ویزا ها را دریافت می‌کند؛ یعنی بیش از سه هزار ویزای لاتاری در سال برای ایرانیان صادر می‌شود.

لیست کشور‌هایی که مجاز به حضور در لاتاری بودند هرساله مشخص می‌شد و مواردی چون میزان مهاجرانی که در سال‌های اخیر فرستاده شده است و حتی مسائل فرهنگی و سیاسی نیز در انتشار آن لیست دخیل بودند. البته بعضی از افرادی که دارای تابعیت دوگانه و یا پدر و مادری از تابعیت دیگر داشتند می‌توانستند با استناد به آن موضوع اقدام به شرکت نمایند.

شرایط شرکت در لاتاری:

معمولا مدرک دیپلم برای شرکت کافی بود و یا در غیر این صورت اگر افراد سابقه شغلی نیز برای خود ایجاد می‌کردند و مدارکی به کمک کارشناسان تهیه می‌نمودند می‌توانستند در این قرعه کشی شرکت نمایند. در هنگام ثبت نام لاتاری شما هیچ مدرکی را "ارائه" نمی‌کنید و فقط اظهار می‌کنید، ارائه مدارک مربوط به بعد از برنده شدن در لاتاری است. هر شخص حق یک ثبت نام در قرعه کشی لاتاری را دارد. همچنین کسانی که برنده لاتاری می‌شوند باید ثابت کنند که به اندازه کافی از شرایط مالی برخوردار هستند که به ایالات متحده بروند. میزان خط فقر در آمریکا برای یک نفر 12060 دلار است که برندگان لاتاری می‌بایست بیست و پنج درصد بیشتر از این مقدار در هنگام اخذ ویزا تملک مالی داشته باشند که به عنوان هزینه لاتاری مطرح است.

انتخاب متقاضیان

انتخاب افراد برای لاتاری کاملا شناسی است. معمولا از سیستم‌هایی که توانایی انتخاب رندوم بدون پیش فرض را داراست در این مسابقه استفاده می‌شود. افرادی شانس بیشتری دارند که شرایط مهاجرت در آمریکا مزایایی برای آن‌ها در نظر گرفته است. برای مثال مردی که می تواند زنش را نیز به همراه خود بیاورد و هر دو ثبت نام کرده‌اند دو شانس برای پیروزی دارند.

برندگان قرعه کشی لاتاری برای دریافت ویزای گوناگون به منظور مهاجرت به ایالات متحده آمریکا باید واجد تمامی شرایط و ویژگی های لازم مطابق با قوانین این کشور باشند.

با توجه به این که هم مهاجرت از طریق لاتاری و هم دریافت اقامت از این طریق با دشوار‌ها و مشکلاتی روبرو است پیشنهاد می‌کنیم برای اطلاع از روند دقیق دریافت لاتاری و همچنین پیگیری مشکلات خود در خصوص این ویزا با کارشناسان ما تماس حاصل نمائید.

 

ارزش گذاری آپارتمان، زمین، ویلا، و ارائه ترازنامه مالی مهاجرت و گزارش کارشناسی جهت ارائه به سفارت امریکا و اخذ گرین کارت Green Card

 

ارزیابی املاک و ارائه ترازنامه مالی مهاجرت ، برای افراد پذیرفته شده از طریق گرین کارت (Green Card)  یا متقاضیان اقامت دائم و سرمایه گذاری جهت ارائه به سفارتخانه های آمریکا ... به زبان انگلیسی با اخذ تاییدیه های کانون کارشناسان رسمی دادگستری و وزارت خارجه و قوه قضائیه ( گزارش نهایی به همراه 7 مورد تایید مورد نیاز )

 

 

ارائه گزارش کارشناسی در خصوص :
 

* ) ارزیابی املاک و تهیه ترازنامه مالی مهاجرت ، اقامت دائم و سرمایه گذاری جهت ارائه به سفارتخانه های کانادا ، استرالیا و آمریکا ... به زبان انگلیسی با اخذ تاییدیه های کانون کارشناسان رسمی دادگستری و وزارت خارجه و قوه قضائیه
 
* ) ارزیابی و کارشناسی زمین ، ساختمان ، آپارتمان ، اراضی ، ابنیه ، مصالح ساختمانی توسط کارشناس رسمی دادگستری در کلیه استانها و معرفی کارشناس رسمی سایر رشته های مورد نیاز مقیم هر استان

 
* ) ارزیابی و ارائه گزارش کارشناسی در خصوص املاک و دارائیهای متقاضیان گشایش اعتبارات اسنادی (LC) در بازرگانی و تجارت بین المللی ، واردات و صادرات ، ترهین ، وثیقه املاک جهت اخذ اعتبار از بانک ها و موسسات مالی و اعتباری

* ) نقشه‌برداری ، مساحی و تعیین حدود و تعیین موقعیت
* ) تعیین حقوق کسب و پیشه و تجارت و سرقفلی
* ) رسیدگی به مقادیر کار و صورت وضعیت ساختمان
* ) تطبیق نقشه‌های ساختمانی با وضعیت محل و بنا
* ) رسیدگی به موارد اختلاف بین کارفرمایان و پیمانکاران و مشاورین
* ) رسیدگی و بررسی صورت وضعیت پیمانها و برآورد پروژه های عمرانی
* ) مطالعه پرونده ثبتی و پیاده نمودن پلاک مورد نظر و تشخیص حدود
* ) تشخیص حدود ثبتی و ارائه نظر در مورد اختلافات ثبتی و تفکیک و افراز املاک
* ) نقشه‌برداری و پیاده کردن محدوده املاک بر روی نقشه‌هوائی
* ) تهیه نقشه برای املاک فاقد طول و ابعاد جهت ارائه به دفاتر شهرداریها
* ) بررسی و تعیین میزان خسارت و علت خسارت و قدمت املاک
* ) برآورد هزینه های اجرا و تعیین و تعدیل اجاره بهاء

 

******************************

  exp-co1