گزارش ارزیابی به زبان انگلیسی مهاجرت به آمریکا

در سالهای اخیر مهمترین مدرک جهت مهاجرت به آمریکا ، اراپه مدرکی است که نشان از توان مالی یا تمکن مالی فرد مهاجر است و بدون در نظر گرفتن نوع مهاجرت اعم از لاتاری یا سرمایه گذاری ، شخص متقاضی می بایست توان مالی برای گذران زندگی پس از مهاجرت را اثبات نماید که در این رابطه روشهای متعددی مانند ارزیابی املاک و داراپیهای فرد متقاضی یا پدر و مادر و همسر وی است و یا اراپه گزارش موجودی نقدی حساب و یا ارزیابی داراییهای منقول مانند سکه طلا یا جواهرات یا طلای ساخته شده یا آب شده و امثال آن است.

گزارش ارزیابی به زبان انگلیسی مهاجرت به آمریکا

 

یکی از مهم ترین موارد حقوقی مباحث مربوط به مهاجرت است. مهاجرت به کشورها خصوصا آمریکا به دلیل سیاست گذاری های پایه این کشوراز شرایط خاصی برخوردار است و ممکن است شخص مورد پذیرش کشور قرار نگیرد و یا اینکه بعد از مهاجرت به دلیل مباحث حقوقی و مالی مجبور به برگشت شود که در این صورت منابع زیادی را به دلیل عدم پیش بینی موضوع فوق از دست داده است. همواره هم مهاجرت کردن و هم اقامت در کشور‌های نظیر آمریکا مسائلی را ایجاد می‌کند. عمده مسائل مهاجرت از سوی کارشناسان رسمی دادگستری مورد بررسی قرار می‌گیرد. مسائلی چون مشکلات اقتصادی و بازرگانی، تهیه ترانامه مالی، ارزیابی دارائی‌ها و غیره. اما در این یادداشت به طور مختصر توضیحاتی در خصوص مهاجرت به آمریکا خواهیم داشت.

در شرایط فعلی مهاجرت به آمریکا برای ایرانیان به دلیل تحریم های اتخاذ شده  دشوار می باشد و همچنین ممکن است حتی اگر شما با استفاده از معتبر ترین مدراک پذیرفته شوید باز هم اقامت دائم نداشته باشید و یا به دلیل ناآگاهی از تحریم های مالی موجود مجبور به برگشت شوید برای مثال داشتن حساب در یک سری از بانک های ایرانی که از موسسات تحریم شده می باشند موجب عدم پذیرش فرد می‌گردد و این ناآگاهی ها باعث می‌شود شخص مهاجر بدون اطلاع با داشتن کوچک ترین سابقه مالی مورد تهدد قرار گیرد.

طبق فرمان اتخاذ شده توسط رئیس جمهور آمریکا تحت عنوان فرمان "بن"، ایران و 5 کشور دیگر اجازه مهاجرت به آمریکا را ندارند، مگر با شرایطی خاص از جمله داشتن  ویزای دانشجوی یا تحقیقاتی.

در کل مهاجرت به امریکا به پنج دسته اصلی مهاجرت خانوادگی، مهاجرت کاری، مهاجرت سرمایه گذاری، مهاجرت از طریق لاتاری و مهاجرت از طریق پناهندگی تقسیم می گردد هرچند راههای دیگری نیز وجود دارد که معمولا بسیار محدود هستند و شرایط خاصی را نیازمند می باشند. به عنوان مثال استعداد های درخشان یا ازدواج با یک فرد سیتیزن امریکا و یا کودکانی که از طرف شهروندان امریکایی به سرپرستی گرفته می شوند. از آنجایی که بیشتر مهاجران اقامت خود را از طریق 5 مسیر اصلی مذکور کسب می کنند ما در این مقاله به بررسی جزییات این 5 راه می پردازیم

1- مهاجرت از طریق خانواده:
شهروندان آمریکا می‌توانند برای اعضای خانواده خود تقاضای ویزا کنند. غیر شهروندانی که دارای گرین کارت و یا اقامت‌های مختلف در آمریکا هستند امکان درخواست اقامت برای همه اعضای خانواده خود را ندارند و محدودیت‌هایی در این خصوص وجود دارد. بسیاری از این نوع اقامت به مهاجرت از طریق اسپانسر هم یاد می‌کنند که از طریق فرم‌های خاصی صورت می‌گیرد.

-2مهاجرت به امریکا از طریق تحصیل:

کشور آمریکا به دلیل داشتن دانشگاه هایی با بالاترین رنکینگ جهانی همواره دارای دانشجویان مهاجر زیادی است؛ اما باید توجه داشت که هزینه های تحصیل در آمریکا بسیار بالاست و شما برای پذیرش ضمن ارائه مدارک باید از طریق ارائه تراز نامه مالی ثابت کنید که توان پرداخت هزینه های تحصیلی خود را دارید شما در شرایط محدود و خاص، می توانید در طول اقامت خود در آمریکا با ویزای دانشجویی آمریکا اجازه کار در دانشگاه را بدست آورید. همچنین اگر بتوانید ثابت کنید که شرایط پیش بینی نشده و خارج از کنترل شما رخ داده، که باعث مشکلات مالی غیر منتظره شده است، می توانید خارج از دانشگاه کار کنید.

همسر و فرزندان

اعضای مذکور از خانواده‌ها نیز می‌توانند در صورت تطبیق با شرایط سنی اعمال شده بر مهاجرت درخواست اقامت کنند.

3-مهاجرت از طریق لاتاری
همه ساله سازمان مهاجرت امریکا به 50 هزار نفر از سراسر جهان، به صورت قرعه کشی اقامت دائم اعطا می کند. فقط چند کشور اجازه شرکت در این قرعه کشی را ندارند چرا که این کشورها در 5 سال اخیر بیش از 50 هزار شهروندشان اقامت امریکا را دریافت کرده اند. ایرانیان بسیاری همه ساله از این طریق جواز اقامت در ایالات متحده را دریافت می کنند. بزرگترین مزیت این روش این است که کاملا رایگان است و هرکسی می تواند شخصا و به صورت آنلاین برای این نوع از اقامت تقاضا دهد.

4مهاجرت از طریق سرمایه گذاری

احتمالا یکی از جذاب ترین ویزا‌های آمریکا برای افرادی که تونایی مالی دارند ویزای سرمایه گذاری است. معمولا حداقل‌هایی برای سرمایه گذاری در آمریکا جهت صدور ویزا در نظر گرفته شده است که گاها هم متغیر هستند. اما برای مثال معمولا عنوان می‌شود که سرمایه گذاری باید به گونه ای باشد که حداقل ده نفر در کاری مشغول شوند به همین دلیل هم در بسیاری از موارد آماده کرده طرح‌های اشتغال و سرمایه گذاری که به زبان انگلیسی و استاندارد‌های آمریکا بعضا بسیار هم دشوار است توسط کارشناسان ما صورت می‌گیرد.

5-مهاجرت به امریکا از طریق پناهندگی:

بسیاری از افراد هم به دلایل مختلف سیاسی و اجتماعی امکانی برای ادامه زندگی و یا علاقه ای برای زندگی در کشور خود ندارند که به شکل های محدود و خاص می‌توانند اقدام به درخواست ویزا کنند که روندی بسیار سخت و پیچیده دارد و از راه های نا امن برای ورود به یک کشور است. پناهندگی می تواند با تغییر دین یک شخص هم باشد .

مدارک لازم برای مهاجرت بسته به روش انتخابی شماست برای مثال برای مهاجرت از طریق تحصیل مدرک تافل با نمره بالای 90 مورد نیاز است . ضمنا برای بررسی مدارک شما از طریق افسر مهاجرت لازم است تا از طریق سفارت آمریکا در ترکیه یا هر کدام از کشور های دارای سفارت امریکا اقدام کنید چرا که ایران سفارت آمریکا ندارد. ضمنا مدارکی مانند  شناسنامه و مدرک اصل انشگاه باید کارشناسان رسمی دادگستری ما در حوزه ترجمه رسمی ترجمه شود.

ویزایی نیز با عنوان پی برای افرادی چون ورزشکاران و هنرمندان و قهرمانان در نظر گرفته شده است که هر چند دریافت این ویزا‌ها معمولا راحت است ما به شکل سایر ویزا‌ها به افراد حقوق و مزایا تعلق نمی‌گیرد.

در سال های اخیر قوانین سخت گیرانه ای برای مهاجرت وضع شده است برای مثال طبق قانون این کشور با تولد در خاک آمریکا نوزاد شهروند آمریکا محسوب نمی شود و اخذ تابعیت نورزاد برای کشور داری شرایط خاصی می باشد برای کسانی که می خواهند به عنوان نامزد یک شهروند آمریکایی مهاجرت کنند باید ثابت کنند که ارتباط آنها دارای سابقه حداقل 1 ساله است و با متقاعد کردن افسر مهاجرت، تنها ویزای 2 ساله دریافت می کنند  برای دریافت ویزای دانشجویی و کاری نیز باید ثابت کنید که میزان وابستگی شما به کشور در حدی است که شما را وادار به برگشت می‌کند برای مثال داشتن خانه و سرمایه گذاری در کشور خودتان مزیت محسوب می‌شود.
همانطور که مطالعه نمودید موارد بسیار زیادی در خصوص مهاجرت وجود دارد. افراد زیادی در جریان مهاجرت با مشکلات حقوقی در مسائلی چون ازدواج، بازرگانی، سرمایه گذاری و یا مسائلی در خصوص تهیه ترازنامه مالی و ارزیابی دارائی‌ها روبرو هستند علاوه بر این‌ها شیوه‌های دریافت ویزا و گرفتن خدمات اقامت در آمریکا نیز تابع اصول خاصی است و بر اساس آن معمولا مدارک مهاجرت تهیه می‌شود. در صورت نیاز به مشاوره و راهنمائی می‌توانید با کارشناسان رسمی ما تماس حاصل نمائید.

 

مهاجرت به آمریکا سرمایه‌گذاران Investors

 

ارائه گزارش کارشناسی در خصوص :

* ) ارزیابی و کارشناسی زمین ، ساختمان ، آپارتمان ، اراضی ، ابنیه ، مصالح ساختمانی توسط کارشناس رسمی دادگستری در کلیه استانها و معرفی کارشناس رسمی سایر رشته های مورد نیاز مقیم هر استان


* ) ارزیابی املاک و تهیه ترازنامه مالی مهاجرت ، اقامت دائم و سرمایه گذاری جهت ارائه به سفارتخانه های کانادا ، استرالیا و آمریکا ... به زبان انگلیسی با اخذ تاییدیه های کانون کارشناسان رسمی دادگستری و وزارت خارجه و قوه قضائیه
 
 
* ) ارزیابی و ارائه گزارش کارشناسی در خصوص املاک و دارائیهای متقاضیان گشایش اعتبارات اسنادی (LC) در بازرگانی و تجارت بین المللی ، واردات و صادرات ، ترهین ، وثیقه املاک جهت اخذ اعتبار از بانک ها و موسسات مالی و اعتباری

* ) نقشه‌برداری ، مساحی و تعیین حدود و تعیین موقعیت
* ) تعیین حقوق کسب و پیشه و تجارت و سرقفلی
* ) رسیدگی به مقادیر کار و صورت وضعیت ساختمان
* ) تطبیق نقشه‌های ساختمانی با وضعیت محل و بنا
* ) رسیدگی به موارد اختلاف بین کارفرمایان و پیمانکاران و مشاورین
* ) رسیدگی و بررسی صورت وضعیت پیمانها و برآورد پروژه های عمرانی
* ) مطالعه پرونده ثبتی و پیاده نمودن پلاک مورد نظر و تشخیص حدود
* ) تشخیص حدود ثبتی و ارائه نظر در مورد اختلافات ثبتی و تفکیک و افراز املاک
* ) نقشه‌برداری و پیاده کردن محدوده املاک بر روی نقشه‌هوائی
* ) تهیه نقشه برای املاک فاقد طول و ابعاد جهت ارائه به دفاتر شهرداریها
* ) بررسی و تعیین میزان خسارت و علت خسارت و قدمت املاک
* ) برآورد هزینه های اجرا و تعیین و تعدیل اجاره بهاء

 
 
exp-co1