مهاجرت به آمریکا | گرین کارت (Green Card) | کارشناس رسمی دادگستری | ارزیابی املاک و ارائه ترازنامه مالی مهاجرت ، برای افراد پذیرفته شده اقامت با اسپانسر Sponsor (حامی مالی) یا متقاضیان سرمایه گذاری جهت ارائه به سفارتخانه های آمریکا به زبان انگلیسی

مهاجرت از طریق اسپانسر "sponsoring a family member" یکی از هشت روش مهاجرت است. سالانه بیست و پنج درصد مهاجران از این روش برای مهاجرت اقدام می‌کنند. بسیاری معتقدند که مهاجرت از طریق اسپانسر یکی از بهترین و سهل ترین راه‌های مهاجرت است. در ادامه این یادداشت توضیحاتی در خصوص مهاجرت از طریق اسپانسر و همچنین مشکلات احتمالی آن طرح خواهیم کرد.

اسپانسرشیپ کانادا

 اسپاسنر شیپ کانادا یکی از پر طرفدارترین روش‌های مهاجرت است. اغلب افرادی که نسب خانوادگی آن‌ها در کانادا زندگی می‌کنند اقدام به دریافت ویزای اسپانسر می‌نمایند. دو کاراکتر مهم در این روش  از مهاجرت به کانادا نقش بازی می‌کند: اسپانسر شونده و اسپانسر کننده. اسپانسر شونده، فردی است که از طریق اسپانسر به کشور مقصد مهاجرت می‌کند. اسپانسر کننده، فردی است که مقیم یا تابع کشور مقصد است و یک یا چند تن از خویشاوندان را با حمایت خود به کشور مقصد می آورد تا بتواند اقامت ‌آن‌ها را اخذ کنند.

اسپانسر شیپ شامل:

شامل اسپانسر همه اعضای خانواده می‌شود.

و اسپانسر سایر  افراد واجد شرایط:

بردار یا خواهر اسپانسر به شرط این که زیر هیجده سال باشد و پدر و مادرش هم از دنیا رفته باشند، برادر زاده و خواهر زاده اسپانسر به شرط زیر هیجده سال بودن و فوت پدر و مادر، نوه اسپانسر در صورتی که پدر و مادرش فوت کرده باشند و یکی از اقوام اسپانسر به شرط آن که اسپانسر هیچ کدام از موارد بالا را در داخل یا خارج کشور نداشته باشد.

هر کدام از این افراد که اسپانسر شوند می‌توانند در کشور مقصد زندگی کنند و فرد اسپانسر کننده متعهد می‌شود که هزینه‌های اقامت این افراد در مدت مشخصی را بپذیرد.

شخص اسپانسر کننده باید دارای شرایط زیر باشد:

_حداقل هیجده سال سن داشته باشد

 _مقیم دائم یا شهروند کشور مقصد باشد

 _درآمد کافی داشته باشد

_نباید طی پنج سال گذشته اسپانسری انجام داده باشد

_نباید بابت اسپانسر شیپ های قبلی خود به دولت بدهکار باشد

_در بازداشت یا زندان نباشد

_هنگام ازدواج با همسر خود، همسر یا شریک زندگی دیگری نداشته باشد

و اگر یکی از شرایط زیر را دارا باشید امکان اسپانسر کردن فرد جدید را نخواهید داشت:

1_ اگر قبلا تعهدی داده اید و آن را انجام نداده باشید.

2_ جرایم جنسی نداشته باشد.

3_ در خصوص تامین مالی فرزندان و خانواده رای علیه شما صادر نشده باشد

4_ شما به دلایلی به غیر از کار افتادگی، وام و بورس های دولتی درخواست کمک هزینه زندگی از دولت کرده باشید

5_ نباید سابقه اسپانسری منفی داشته باشید

برای اسپانسر کردن همسر باید ثابت کنید دو نفر به طور رسمی با هم ازدواج کرده اند. ازدواج های خارج از کشور مقصد باید طبق قوانین آن کشور معتبر باشد و باید دو طرف به مدت یکسال با هم زندگی کرده باشند.

از شرایط مورد نیاز برای فرد اسپانسر کننده این است که هیجده سال به بالا باشد، زندانی و ورشکسته نباشد، از کشور مقصد اخراج نشده باشد، مقیم کشور مقصد باشد و به مدت سه سال فرد اسپانسر کننده تعهد به تامین هزینه های فرد اسپانسر شده بدهد، این تعهد بدون قید و شرط است.

بنابراین شرایط دریافت ویزا از طریق اسپانسر بر خلاف تصورات چندان هم آسان نیست و هم شروط مالی و هم شروط حقوقی در این زمینه وجود دارد. برای اطلاع دقیق از روند اسپانسرشیپ و جلوگیری از بروز هرگونه مشکل پیشنهاد می‌کنیم از کارشناسان رسمی دادگستری استفاده نمائید.

 

قیمت گذاری تعیین ارزش املاک و دارائیهای متقاضیان مهاجرت به آمریکا از طریق اسپانسر و حامی مالی
 

ارزیابی املاک و ارائه ترازنامه مالی مهاجرت ، برای افراد پذیرفته شده از طریق گرین کارت (Green Card)  یا متقاضیان اقامت دائم با اسپانسر Sponsor ( حامی مالی ) و سرمایه گذاری جهت ارائه به سفارتخانه های آمریکا ... به زبان انگلیسی با اخذ تاییدیه های کانون کارشناسان رسمی دادگستری و وزارت خارجه و قوه قضائیه ( گزارش نهایی به همراه 7 مورد تایید مورد نیاز )

 

 

ارائه گزارش کارشناسی در خصوص :
 

* ) ارزیابی املاک و تهیه ترازنامه مالی مهاجرت ، اقامت دائم و سرمایه گذاری جهت ارائه به سفارتخانه های کانادا ، استرالیا و آمریکا ... به زبان انگلیسی با اخذ تاییدیه های کانون کارشناسان رسمی دادگستری و وزارت خارجه و قوه قضائیه
 
* ) ارزیابی و کارشناسی زمین ، ساختمان ، آپارتمان ، اراضی ، ابنیه ، مصالح ساختمانی توسط کارشناس رسمی دادگستری در کلیه استانها و معرفی کارشناس رسمی سایر رشته های مورد نیاز مقیم هر استان

 
 
* ) ارزیابی و ارائه گزارش کارشناسی در خصوص املاک و دارائیهای متقاضیان گشایش اعتبارات اسنادی (LC) در بازرگانی و تجارت بین المللی ، واردات و صادرات ، ترهین ، وثیقه املاک جهت اخذ اعتبار از بانک ها و موسسات مالی و اعتباری

* ) نقشه‌برداری ، مساحی و تعیین حدود و تعیین موقعیت
* ) تعیین حقوق کسب و پیشه و تجارت و سرقفلی
* ) رسیدگی به مقادیر کار و صورت وضعیت ساختمان
* ) تطبیق نقشه‌های ساختمانی با وضعیت محل و بنا
* ) رسیدگی به موارد اختلاف بین کارفرمایان و پیمانکاران و مشاورین
* ) رسیدگی و بررسی صورت وضعیت پیمانها و برآورد پروژه های عمرانی
* ) مطالعه پرونده ثبتی و پیاده نمودن پلاک مورد نظر و تشخیص حدود
* ) تشخیص حدود ثبتی و ارائه نظر در مورد اختلافات ثبتی و تفکیک و افراز املاک
* ) نقشه‌برداری و پیاده کردن محدوده املاک بر روی نقشه‌هوائی
* ) تهیه نقشه برای املاک فاقد طول و ابعاد جهت ارائه به دفاتر شهرداریها
* ) بررسی و تعیین میزان خسارت و علت خسارت و قدمت املاک
* ) برآورد هزینه های اجرا و تعیین و تعدیل اجاره بهاء

 

****************************
exp-co1