مقالات سایت
دسته بندی مقالات
مقالات سایت
دسته بندی مقالات

 کارشناس رسمی دادگستری

کارشناس رسمی دادگستری

کارشناس رسمی دادگستری


واحدهای تولید کننده آجر، فعالیت خود را به روش صنعتی ادامه دهند...
مدیرعامل مرکزتحقیقات بتن گفت: واحدهای تولید کننده آجر باید خط تولید خود را به روش صنعتی طراحی و فعال نمایند زیرا که نمی توان آجر را رها کرد و این گونه واحدها نباید تعطیل شوند

'مصطفی احمدوند ' روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی ایرنا با بیان اینکه امروزه در اروپا سفال تولید و به مصرف می رسد ، افزود: می توان اشکال مختلف بتنی را با سفال ساخت .
وی یادآور شد: براساس اطلاعات منتشر شده حدود هفت هزار کارخانه تولید آجر در کشور فعال بوده که تولید اسمی آنها بیش از 50 میلیون تن است .
به گفته این متخصص صنعت ساختمان ، واحدهای تولیدی ، اکنون آجر سنتی ، ماشینی و بلوک به بازار عرضه می کنند که اغلب آنها برای تولیدات خود از فناورهای قدیم استفاده می کنند .
احمدوند افزود: سبک سازی ساختمان ، رویکرد امروزی بخش ساخت وساز محسوب می شود و صنعتی سازی ضمن امکان کنترل این بخش ،موجب رشد کیفیت و پایداری آن در برابر سوانح طبیعی به ویژه زلزله خواهد شد .
وی ادامه داد: برخی گزارش ها در خصوص انرژی مصرفی در بخش تولید آجر حاکی از آن است که مصرف انرژی حرارتی تولید آجر و بلوک در ایران بیش از 2.5 تا سه برابر استانداردهای جهانی است .
به گفته احمدوند ، استفاده از آجر در سقف واحد های مسکونی مورد تایید نیست و امروز مصالح نوین و سبک جایگزین آن شده ، اما بهره گیری از آجر در نمای خانه ایرادی ندارد.
به گفته مدیرعامل مرکز تحقیقات بتن ، استفاده از بتن بین آجر به شرط آنکه مقاومت آن کمتر از آجر باشد ،مورد تایید است . این متخصص صنعت ساختمان با استناد به آمارها گفت: 76 درصد آجر تولیدی کشور به شکل فشاری است و مابقی به روش ماشینی،نما، سفالی و بلوک سفالی تولید می شود که این امر تداوم ساخت وساز سنتی را نشان می دهد .
به گزارش ایرنا ، آمارهای مرکز تحقیقات ساختمان ومسکن وزارت راه وشهرسازی نشان می دهد که حدود 30 درصد ساخت وساز فعلی مسکن در کشور به روش صنعتی و مابقی به شکل سنتی ساخته می شود . سالانه حدود یکصد میلیون متر مربع ساخت و ساز مسکونی در کشور انجام می شود که این امر نشان از سرمایه گذاری کلان در این بخش است .
به گفته احمدوند، استفاده از آجر فشاری در کشور در سقف واحدهای مسکونی بوده ، درحالی که امروزه شیوه 'طاق ضربی ' در ساخت وساز منسوخ شده و نباید از آجر در سقف استفاده شود ،بهره گیری از آجر در دیوارهای غیر باربر پذیرفتنی است .
آمارها نشان می دهد که استان کرمانشاه با یکهزار واحد تولید کننده آجر و سفال بالاترین تعداد واحدهای فعال را دارد و استان اصفهان با بیش از 500 واحد تولیدی سالانه افزون بر 10 میلیون تن آجر و سفال بیشترین تولید را در سطح کشور به خود اختصاص داده است (ایرنا)
No Internet Connection