مقالات سایت
دسته بندی مقالات
مقالات سایت
دسته بندی مقالات

 کارشناس رسمی دادگستری

کارشناس رسمی دادگستری

کارشناس رسمی دادگستری

حمایت نظام مهندسی از صنعتـی‌ سازی
سید مهدی هاشمی در مراسم افتتاح دومین همایش ملی فناوری نوین صنعت ساختمان و اولین نمایشگاه بین‌المللی صنعتی سازی و فناوری‌های نوین صنعت ساختمان که در محل تالار همایش‌های نمایشگاه بین‌المللی مشهد برگزار شد، اظهار کرد: صنعتی سازی یکی از راهکارهای بحران برون رفت در تولید مسکن کشور است. وی تصریح کرد: باید با صنعتی سازی، افزایش عمر بناها، مقاوم و سبک سازی و جلوگیری از تخریب‌های زود‌رس ساختمان‌ها، منابع ملی را ارتقا بخشید و سطح رفاهی را تا حد قابل قبولی افزایش داد.
به گفته رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور، در کنار بحث ارتقا و کیفیت و با استفاده از مبانی نظری و علمی باید صنعتی سازی را در ساختمان بومی سازی کرد. هاشمی با اشاره به اینکه باید متناسب با فرهنگ و اقلیم‌های مناطق مختلف عرضه و تقاضا در بخش ساختمان را سامان بخشید، یادآور شد: استفاده از تجربیات گذشته و عزم ملی در تولید مواد اولیه مورد نیاز فرآیند صنعتی سازی صنعت ساختمان از دیگر ملزومات موفقیت در این بخش است. وی تاکید کرد: باید ضمن حمایت و افزایش جاذبه عمومی برای مردم فعالان ساخت و ساز برای توجه به صنعتی سازی، با فرهنگ سازی و اطلاع رسانی مزایای آن را در جامعه تبیین کرد.
وی بیان کرد: نباید برای کاهش هزینه‌های ساخت و ساز به این رضایت دهیم که با احداث بنا به شیوه سنتی کیفیت و عمر بناها کاهش یابند، منابع ملی کشور هدر برود و زمینه اجرای مقررات ملی ساختمان فراهم نشود. وی ادامه داد: صنعتی سازی صرفا به این معنا نیست که در ساخت و ساز ارزان سازی کنیم و این یک اشتباه است چرا که در برخی موارد با کاهش 30 درصدی عمر ساختمان‌ها شاهد کاهش یک سوم سرمایه در این بخش هستیم.
وی در ادامه تاکید کرد: با کاهش کیفیت در ساختمان سازی زندگی انسان‌ها را معامله می‌کنیم و باید صنعتی سازی را در ساختمان به بهترین نحو ممکن انجام داد چرا که رعایت نکات ایمنی، محیط زیست و تامین انرژی با استفاده از صنعتی سازی میسر است. رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور از آمادگی این سازمان برای همکاری و مشارکت در موضوع صنعتی سازی ساختمان خبر داد و خاطرنشان کرد: باید با ارائه برنامه‌هایی شاهد ارتقای بهبود وضعیت ساخت و ساز در کشور باشیم.
No Internet Connection