ساخت هزار واحد مسکونی با استفاده از  فناوری نوین

معاون وزیر راه و شهر سازی گفت: بیش از ??? هزار واحد مسکونی طی یک ساله گذشته با استفاده از??? فناوری نوین که تأیید شده از سوی مرکز تحقیقات و ساختمان کشور ساخته شده‌اند.
محمود فاطمی عقدا در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایلنا با اشاره به این موضوع تصریح کرد:  درصد از این فناوری‌ها، در بخش بتن و فرآورده‌های بتنی هستند که در قالب انواع بتن‌های سبک و پیش ساخته طراحی و ساخته شده‌اند.
رییس مرکز تحقیقات ساختمان و مسکن وزارت راه و شهر سازی در ادامه از کاهش میزان ریسک پذیری ساخت و ساز‌های مسکن مهر در برابر بلایای طبیعی و زلزله خبر داد و گفت: در برسی‌های صورت گرفته از سوی مرکز تحقیقات تمامی پروژه‌های در دست ساخت مسکن مهر و انبوه سازی‌های دیگر از نظر سازه‌ای استاندارد بوده‌اند.
به گفته فاطمی عقدا میزان ریسک پذیری دو میلیون و هزار واحد مسکونی مهر در دست ساخت صفر درصد است.
این مقام اجرایی تحقیقات ساختمان در ادامه تصریح کرد: آنچه که مهم است عملکرد سازه‌ای ساختمان بوده و با بررسی‌های صورت گرفته ساخت و ساز‌های گفته شده به گونه‌ای طراحی شده‌اند که در صورت تخریب، خسارت جانی به همراه نداشته باشند.
وی در پاسخ به این سوال که تخریب واحد مسکن مهر ساخته شده درمنطقه گلبهار به معنای نبود ساخت و ساز‌های اصولی در این پروژه است؟ گفت: اگر موردی اتفاق افتاده نباید آن را به همه ساخت و سازهای دیگر مسکن مهر تعمیم داد.
وی افزود: مسکن مهر بر طبق آیین نامه  طراحی می‌شوند و نظارت کامل نظام مهندسی و نظارت عالیه وزارتخانه را دارد