آخرین قیمت‌های خرید و فروش مسکن و آپارتمان در تهران | کارشناس رسمی دادگستری | راه و ساختمان و نقشه برداری

آخرین قیمت‌های خرید و فروش مسکن و آپارتمان در تهران | کارشناس رسمی دادگستری | راه و ساختمان و نقشه برداری

آخرین قیمت‌های خرید و فروش مسکن و آپارتمان در تهران

قیمت آپارتمان در تهران

بازار مسکن از حدود یک ماه پیش در رکود بی سابقه‌ای قرار دارد که بازار مناسبی برای خریداران واقعی بازار مسکن است تا از این فرصت برای خرید خانه‌ای ارزان تر استفاده کنند.

پس از افزایش قیمت مسکن در اواخر سال گذشته و شروع سال جدید، بازار مسکن در یک ماه گذشته در رکود بی سابقه ای فرو رفته، به طوری‌که تعداد معاملات مسکن کاهش یافته و از تعداد خریداران در بازار هم کاسته شده است.

عوامل زیادی بر رکود مسکن تاثیر گذار هستند اما کاهش قدرت خرید متقاضیان یکی از مهمترین دلایل این رکود است که در چند هفته اخیر، بازار مسکن را با کاهش شدید تعداد معاملات مسکن روبرو کرده است. البته بنگاه های املاک معتقدند که هر سال در ماه رمضان، معاملات مسکن کاهش پیدا می کند و تمامی بازارها تحت تاثیر قرار می گیرد.

یک مشاور بنگاه مسکن در این باره گفت: بازار مسکن هرساله در ماه رمضان با رکود مواجه می شود اما امسال به نسبت سال های گذشته این رکود بیشتر بوده و خرید و فروش مسکن را تا حد زیادی کاهش داده است. براین اساس، کاهش قدرت خرید منجر به این شد که متقاضیان به اجاره نشینی روی بیاورند که همین موضوع باعث گرانی در بخش اجاره بها شد و مشکلاتی را برای مستاجران به وجود آورد.

در واقع بازار مسکن به خصوص در شهر تهران از عوامل متعددی تاثیر می گیرد که می توانند قیمت مسکن را تا حد زیادی افزایش دهند اما در چند ساله اخیر و با وجود رکودهای بی سابقه، قیمت مسکن کاهش پیدا نکرده است و فقط در مدت کوتاهی تثبیت می شود. برهمین اساس، رکود فرصت خوبی برای خریداران آپارتمان در تهران است تا وارد بازار شوند و از فروشندگان واقعی تخفیف های بیشتری بگیرند، زیرا عده ای از مالکان قصد فروش سریع آپارتمان خود را دارند که می توان با قیمت‌های کمتری آپارتمان را از آنها خریداری کرد.

آخرین قیمت‌های خرید و فروش مسکن در تهران

براساس گزارش میدانی یک آپارتمان ?? متری در پونک ? خوابه به قیمت ??? میلیون تومان به فروش می رسد و واحدی با همین متراژ در خیابان وحدت اسلامی دو خوابه و فول امکانات، ??? میلیون تومان قیمت گذاری شده است.

همچنین آپارتمان دیگری در خیابان دلاوران به مساحت ?? متربا عمر یکساله و فول امکانات با شرایط ?? میلیون تومان وام به علاوه ?? میلیون تومان رهن و ??? میلیون تومان نقد به فروش می رسد.

یک واحد آپارتمان ?? متری، با پارکینگ و انباری و عمر ?? ساله هم درخیابان مشیریه هر مترمربع یک میلیون و ??? میلیون تومان قیمت گذاری شده است و واحد دیگری در انتهای بزرگراه یادگارامام به مساحت ?? متر طبقه اول و با عمر ?? ساله با ?? میلیون تومان نقد به علاوه ?? میلیون تومان وام و ?? میلیون تومان رهن به فروش می رسد.

واحدی در شرق بلوار پروین به مساحت ?? متر، با امکانات کامل و عمر سه ساله هر مترمربع ? میلیون و ??? میلیون تومان قیمت گذاری شده است و آپارتمان ?? متری در شهرک غرب ارغوان غربی بازسازی شده ??? میلیون تومان به فروش می رسد.


قیمت مسکن در تهران
ارزان‌ترین واحدهای مسکونی که طی چند هفته گذشته به بازار مسکن در فضای مجازی برای متقاضیان مسکن در مناطق مختلف تهران، معرفی شده بود به طوری بوده که حداقل قیمت آپارتمان در فایل‌ها ?? میلیون تومان گزارش شده است.

در بین واحدهای ارزان قیمتی که ارزش آنها تا مرز ?? میلیون تومان عنوان شده است، واحدهای نوساز یا بیش از ?? سال ساخت به چشم می‌خورد و همچنین برخی از این واحدها از هیچ امتیازی همچون پارکینگ، انباری و آسانسور برخوردار نیستند یا اینکه تنها از یک امتیاز بهره‌مند هستند. ستون امروز نبض بازار به معرفی تعدادی از این واحدهای مسکونی پرداخته که به شرح زیر است و خریداران این دسته از واحدهای مسکونی می‌توانند به دنبال چنین واحدهایی در بازار مجازی مسکن باشند.

یک واحد مسکونی نوساز ?? متری در منطقه وحیدیه بدون هیچ امکاناتی، متری ? میلیون و ??? هزار تومان قیمت گذاری شده است که قیمت کل آن ?? میلیون تومان محاسبه می‌شود. همچنین در یکی از فرعی‌های خیابان دربند یک واحد مسکونی با متراژ ?? متر مربع که ?? سال از عمر بنای آن می‌گذرد با قیمت ?? میلیون تومان به بازار فروش عرضه شده است. قیمت هر متر مربع واحد مذکور یک میلیون و ??? هزار تومان از سوی مالک عنوان شده است.

از سوی دیگر، فروشنده‌ای اظهار کرده: واحد خود را با قیمت ?? میلیون و ??? هزار تومان به متقاضی واگذار می‌کند. این واحد مسکونی ?? متری، ?? سال ساخت در خیابان پرستار در شرق تهران واقع شده است. علاوه براین در یکی دیگر از فرعی‌های پیروزی، خیابان سرآسیاب، یک میلیون و ??? هزار تومان برای قیمت هر متر مربع واحد ?? متری تعیین شده است. البته نزدیک به ?? سال از عمر بنای این واحد می‌گذرد و هیچ امکاناتی برای این فایل ذکر نشده است. از طرف دیگر واحدی نوساز در خیابان سبلان به متراژ ?? متر مربع متری ? میلیون تومان ارزش‌گذاری شده و پارکینگ و انباری به عنوان امکانات این واحد در نظر گرفته شده است.