کارشناس رسمی دادگستری عمران

 

خدمات مهندسی عمران شامل تمامی حوزه های ساخت و ساز است. در خدمات مهندسی عمران به طراحی و بازسازی، نوسازی و مرمت و احداث سازه های مختلف پرداخته می شود. مهندس عمران در واقع به امور مختلف حوزه عمران از جمله مقاومت مصالح، نقشه و معماری و امنیت خبره است. عمده پروژه های عمرانی شامل احداث سازه های مختلف و بازسازی آنها می شود.

اجرای سازه و خدمات مهندسی عمران

مهندس عمران می تواند خدماتی چون احداث پل، احداث استادیوم ها، راه سازی، جاده سازی، تونل ها و بیمارستان و انواع بناهای مسکونی انجام بدهد. در خصوص اجرای سازه ها نکاتی چون نوع مصالح مصرفی، نیروی کاری و نقشه و معماری و موقعیت سازه بسیار مهم هستند. سازه ها با اهداف خاصی طراحی و ساخته می شوند که با توجه به آن میزان هزینه مشخص می شود.

 صنعت و خدمات مهندسی عمران

خدمات مهندسی عمران در بحث صنعت نیز جایگاه خوبی بدست آورده است. صنعت از جمله مواردی است که نیاز به خدمات عمرانی ویژه ای دارد به طور مثال طراحی و ساخت یک نیروگاه برق نیاز به دانش و تجربه کافی در زمینه سازه ها، امنیت، مقاومت مصالح، معماری و تکنیک های کاهش انرژی مصرفی دارد. صنعت همواره در راستای پیشبرد اهداف تولید و بازسازی نیاز به ساختمان هایی با تکنیک های مختلف دارد. این تکنیک ها می تواند در برگیرنده امنیت فضا، تهویه هوا، سیستم آبرسانی، سیستم خروج فاضلاب و نحوه نورپردازی و ذخیره انرژی باشد.

شهرسازی و خدمات مهندسی عمران

در خصوص شهرسازی می توان گفت موارد بسیار زیادی از جمله احداث پل ها احداث جاده ها و احداث برج ها در توسعه شهرنشینی و شهرسازی تاثیرات زیادی در پی دارد. در واقع ایجاد شهرک های کوچک در داخل شهر باعث ایجاد نظم و قوانین می شود. خدمات مهندسی در بحث شهرک سازی بسیار متنوع ایت و در برگیرنده احداث ساختمان، طراحی و نقشه کشی، ایجاد فضای سبز شهری و تخلیه فاضلاب و نگهداری از محیط زیست و غیره می شود.

تجارت و خدمات مهندسی عمران

در بحث تجارت هم خدمات مهندسی عمران دخیل شده است. همواره در بحث توریستی و جذب گردشگر احداث مکان های اقامتی نظیر هتل ها و مسافرخانه ها به قدری حائز اهمیت است که می توان با طراحی و تلفیق هنر ایرانی با هنر مدرن به جذب گردشگران خارجی پرداخت. از دیگر خدمات مهندسی عمران در این حوزه می توان به احداث برج های تجاری اشاره کرد. احداث چنین برج هایی که برپایه اصول و تکنیک های مختلف عمرانی هستند نیازمند هزینه های کلان است. شایان ذکر است طی مدت کوتاهی می تواند بازدهی سرمایه را به همراه داشته باشد.

مرمت و خدمات مهندسی عمران

از جمله دیگر خدمات مهندسی عمران در حوزه مرمت و بازسازی ابنیه است. ابنیه ها شامل آثار تاریخی و منازل قدیمی و سازه های کهن می شود که با توجه به تحقیقات و شبیه سازی و نقشه کشی قابل بررسی و مرمت است. از مهم ترین نکات در بحث مرمت و بازسازی ابنیه استفاده از مصالح مناسب و استفاده از شبیه سازی و دقت بالا است. چرا که اصول و معماری قدیمی ابنیه به میزان کمتری دچار تغییر بشود و بتواند سنگ بنای اولیه خود را به خوبی به نمایش بگذارد.

با توجه به اینکه خدمات مهندسی عمران در تمامی حوزه های عمرانی کشور می تواند ایفای نقش نماید افراد زیادی گرایش به آن داشته و می توانند از خدمات آن بهره مند شوند. خدمات مهندسی عمران در حوزه هایی نظیر آموزش، تجارت، صنعت و شهرسازی و غیره نقش آفرینی می کنند. خدمات مهندسی عمران می تواند در بر گیرنده فعالیت های بازسازی و تعمیرات نیز شود.

مهندسی عمران به طراحی، اجرا و نظارت بر ساخت سازه های طبیعی و مصنوعی مانند جاده‌ها، راه آهن، فرودگاه، پل‌ها، بنادر، سدها، پروژه‌های آبیاری، نیروگاه‌های برق و آب، برج سازی، دکل های مخابراتی و ساختمان‌های مقاوم در برابر زمین‌لرزه، سیل و آتش و غیره می پردازد. ساخت هر نوع سازه که به آبادی و سازندگی کشور کمک کند، در حیطه کار کارشناس رسمی عمران می باشد.

خدمات مهندسی عمران

 در یک کشور اجرای پروژه های عمرانی و ساخت و ساز از اهمیت زیادی برخوردار است و به همین دلیل به افراد متخصص از جمله کارشناسان دادگستری عمران نیاز می باشد. برای اینکه یک پروژه بزرگ عمرانی انجام شود، لازم است یک گروه از کارشناسان با گرایش‌ها و سطح تخصص‌های مختلف در کنار یکدیگر کار کنند تا پروژه طراحی و اجرا گردد. مثلا برای احداث یک سد، صلاحیت لازم برای تعیین مکان احداث سد، طراحی سازه، ایمنی سازی سد در برابر زلزله و تغییر طرح سازه آن به نحوی که در برابر زلزله مقاوم باشد، بررسی پی و تکیه‌ گاهها و میزان دوام آنها، اجرای دقیق بخشهای مختلف سد و تعیین محل دقیق تکیه‌گاهها و پی‌ها و در آخر نصب تجهیزات مربوطه حائز اهمیت است که می توان برای انجام این امور به کارشناسان دادگستری متخصص در زمینه های مختلف مراجعه کرد. در صورتی که در پروژه‌های مختلف عمرانی در زمینه‌ های ساختمانی، راه‌سازی، سازه‌ ها و بناهای آبی، پل‌سازی، جمع‌آوری و دفع فاضلاب و غیره به متخصص نیاز داشتید، می توانید با کارشناسان با تجربه ما تماس حاصل فرمایید. در ادامه به خدمات و موارد ارجاعی به کارشناسان رسمی اشاره می کنیم. 

  • نقشه کشی با کمک نرم افزار کامپیوتری
  • ارزیابی کیفیت مواد، مصالح و خاک
  • تعیین هزینه ها، مواد، زمان و نیروی کار موجود در پروژه
  • تعیین میزان خطر در انجام پروژه
  • برآورد قیمت پروژه‌ها برای برگزاری مناقضه و مزایده
  • نظارت کامل بر انجام پروژه
  • بررسی بخش های مختلف از نظر مجهز بودن به تجهیزات ایمنی، سلامت و رعایت شدن قوانین

در صورت نیاز به کارشناس در حوزه‌های عمران و راه و ساختمان می‌توانید با مشاوران ما تماس حاصل نمائید.

 

ارائه گزارش کارشناسی در خصوص :


* ) ارزیابی و کارشناسی زمین ، ساختمان ، آپارتمان ، اراضی ، ابنیه ، مصالح ساختمانی توسط کارشناس رسمی دادگستری در کلیه استانها و معرفی کارشناس رسمی سایر رشته های مورد نیاز مقیم هر استان


* ) ارزیابی املاک و تهیه ترازنامه مالی مهاجرت ، اقامت دائم و سرمایه گذاری جهت ارائه به سفارتخانه های کانادا ، استرالیا و آمریکا ... به زبان انگلیسی با اخذ تاییدیه های کانون کارشناسان رسمی دادگستری و وزارت خارجه و قوه قضائیه
 
 
* ) ارزیابی و ارائه گزارش کارشناسی در خصوص املاک و دارائیهای متقاضیان گشایش اعتبارات اسنادی (LC) در بازرگانی و تجارت بین المللی ، واردات و صادرات ، ترهین ، وثیقه املاک جهت اخذ اعتبار از بانک ها و موسسات مالی و اعتباری

* ) نقشه‌برداری ، مساحی و تعیین حدود و تعیین موقعیت
* ) تعیین حقوق کسب و پیشه و تجارت و سرقفلی
* ) رسیدگی به مقادیر کار و صورت وضعیت ساختمان
* ) تطبیق نقشه‌های ساختمانی با وضعیت محل و بنا
* ) رسیدگی به موارد اختلاف بین کارفرمایان و پیمانکاران و مشاورین
* ) رسیدگی و بررسی صورت وضعیت پیمانها و برآورد پروژه های عمرانی
* ) مطالعه پرونده ثبتی و پیاده نمودن پلاک مورد نظر و تشخیص حدود
* ) تشخیص حدود ثبتی و ارائه نظر در مورد اختلافات ثبتی و تفکیک و افراز املاک
* ) نقشه‌برداری و پیاده کردن محدوده املاک بر روی نقشه‌هوائی
* ) تهیه نقشه برای املاک فاقد طول و ابعاد جهت ارائه به دفاتر شهرداریها
* ) بررسی و تعیین میزان خسارت و علت خسارت و قدمت املاک
* ) برآورد هزینه های اجرا و تعیین و تعدیل اجاره بهاء

 

******************************
سید مهرداد جوادی
کارشناس رسمی دادگستری
exp-co1