کارشناس رسمی دادگستری راه و ساختمان

 

ارزیابی و تعیین قیمت اموال با دسته بندی تعیین قیمت و به ویژه ارزیابی اموال منقول و غیر منقول

 

 

در ابتدا باید به ضرورت و لزوم ارائه خدمات ارزیابی و برآورد ارزش ارزیابی اموال و ماشین آلات و املاک  بپردازیم و اینکه خدمات ما در چارچوب این سایت چیست و چرا محصولات با دسته بندی تعیین قیمت نیاز به ارزیابی دارد.

دانستن قیمت اموال دلائل متعددی میتواند داشته باشد مخصوصا موضوع حاضر که توضیحاتی در مقدمه ذکر شده است و بدون مطالعه این توضیح شاید چنین تصور شود که درج توضیحات و مشخصات ارزیابی اموال و ماشین آلات و املاک  برای معرفی یا فروش است در حالیکه با دقت در عنوان سایت ما فقط خدمات ارزیابی ارائه میکنیم.

ارزیابی ارزیابی اموال و ماشین آلات و املاک  چیست و چرا بدان نیاز داریم

هر خدمتی مانند ارزیابی اموال و ماشین آلات و املاک  فارغ از نوع کاربرد آن یک دارایی محسوب میشود و هر کالایی برای خریدار یک هزینه ای دارد و چه بسا افراد نا آشنا به محصولاتی با دسته بندی تعیین قیمت در زمان خرید یا فروش یا محاسبه ارزش نیاز به اطلاع از قیمت دقیق آن دارند.

به عنوان مثال یک تاجر محصولات تعیین قیمت نیاز به محاسبه دقیق مال التجاره خود در زمان فروش دارد و در فاصله زمانی خرید عمده یک محصول و انتقال آن به بازار عرضه علاوه بر سود و هزینه های نقل و انتقال ، فاکتورهای متعددی اعم از تغییر نرخ ارز پایه و یا تورم و یا سایر مسائل موثر بر ارزش نهایی قیمت فروش خرد یا عمده خواهد بود و چه بسا نداشتن علم ارزشگذاری یک محصول ارزیابی اموال و ماشین آلات و املاک  میتواند منجر به ضرر گردد و روشهای سنتی اعلام قیمت در بازار کنونی کشور یا عرصه بین الملل دیگر نیاز به علم ارزیابی دارد.

به عنوان مثال شناخت از بازار هدف و دانستن اهداف رقبا و جلوگیری از شکست در روشهای مقابله تصرف بازار مانند دمپینگ دیگر کار تاجر نیست و نیاز به متخصصینی دارد که با مطالعه شرایط و شناخت بازار با دسته بندی تعیین قیمت بتواندد قیمت گذاری محصول یا خدمات مرتبط با ارزیابی اموال و ماشین آلات و املاک  را ارائه نمایند.

این علم و تاثیر آن بر بازار هدف عامل آن است که شرکتهای بزرگ در هر بازار خاص یک کشور یا کشورهای عرضه شده یک نوع قیمت ارائه میکنند تا سهم بیشتری از قاچ سود را در حوزه فروش تعیین قیمت بدست آورند.

 

چه دلائلی باعث ایجاد نیاز به اطلاع از قیمت روز ارزیابی اموال و ماشین آلات و املاک   و یا ارزیابی متعادل میشود؟

-         نیاز به دانستن قیمت روز یک دارایی در زمان خرید ارزیابی اموال منقول

-         نیاز به اطلاع از وضعیت بازار هدف در فروش ارزیابی اموال و ماشین آلات و املاک  و یا ممانعت از بروز ضرر در حین فروش عمده یا خرده تعیین قیمت

-         نیاز به مطالعه علمی بازار عرضه برای تسلط در فروش و گرفتن سهم فروش ار شرکتها یا افرد رقیب

-         برنامه ریزی کلان برای تامین مواد اولیه برای تولید یا تامین ارزیابی اموال و ماشین آلات و املاک  

 

ارزیابی به چه فرمتی ارائه میشود؟

محصول ما گزارش است

یعنی چه گزارش کتبی و یا چه شفاهی نهایتا فرمت ارائه خدمت فقط گزارش است و ما هیچ نوع خرید یا فروشی را انجام نمیدهیم

در بسیاری موارد مراجعه کننده نیاز به خرید یا فروش ارزیابی اموال و ماشین آلات و املاک  را دارد که با توجه به ماهیت کاری و همچنین ایجاد فضای اعتماد به گزارش ارائه شده ما هیچ توصیه ای برای خرید یا فروش ارائه نکرده و یا هیچ فردی را معرفی نمی‌کنیم.

 

خدمات ما در چه قالبی ارائه میشود؟

زمانیکه شما نیاز به تعیین قیمت و برآورد ارزیابی اموال و ماشین آلات و املاک  دارید پس از تماس با این دفتر بسته به نوع نیاز و یا هزینه ای قصد پرداخت دارید نوع قالب ارائه خدمت متفاوت است.

به عنوان مثال اگر نیاز به دریافت گزارش در فرمت عادی دارید، گزارش ارزیابی به صورت فرمت شرکتی و کتبی با درج امضای مدیرعامل و مهر شرکت ارائه میشود

اگر نیاز به دریافت گزارش کارشناسی و تعیین قیمت رسمی را دارید بسته به نوع دسته بندی و ارزیابی بصورت گزارش کارشناسی رسمی دادگستری تهیه و علاوه بر مهر و امضای کارشناس رسمی با نصب هلوگرام و مهر برجسته و همچنین کیو آر کد استعلام اصالت ارائه میشود.

اگر نیاز به اطلاع شفاهی یا همان گزارش شفاهی دارید بصورت تماس تلفنی یا ارسال پی ام صوتی نتیجه نهایی کارشناسی ارزیابی اموال و ماشین آلات و املاک  به شما اعلام خواهد شد که معمولا کارشناسان خبره بدین صورت اعلام نظر میکنند.

گزارش کارشناسی ارزیابی ارزیابی اموال و ماشین آلات و املاک  به چه زبانهایی تهیه میشود.

گزارشهای ارزیابی با دسته موضوعی تعیین قیمت به تمامی زبانهای رسمی و معتبر دنیا قابل ارائه می باشد و  معمولا گزارشات شرکتی یا نظریات کارشناسی ارزیابی رسمی ارزیابی اموال و ماشین آلات و املاک  به زبانهای متعدد قابل ارائه است.

گزارش بین المللی ارزیابی چیست؟

سرتیفیکت یا پروانه اصالت یا اوریجینالیتی معمولا به زبانهای انگلیسی ، عربی ، آلمانی، فرانسوی ، روسی، چینی، هندی، ژاپنی قابل ارائه است و هدف از ارائه سرتیفیکیت ارائه نظریه کارشناسی ارزیابی یا تعیین قیمت و همچنین اصل بودن کالا تعیین انحصار آن به عنوان پروانه معرفی یا شناسنامه کالا یا محصول برای ارائه به مشتری یا خریدار و یا شرکت در مزایدات و مناقصات بین المللی است.

 

ارزیابی و تعیین قیمت یا ارزشگذاری ارزیابی اموال و ماشین آلات و املاک  توسط چه افرادی انجام میشود؟

تعیین قیمت هر نوع دارایی در دسته تعیین قیمت توسط چند دسته از متخصصین و کارشناسان یا ترکیبی از آنها صورت میگیرد.

-         کارشناسان خبره که بصورت تجربی در در این حوزه تعیین ارزش ارزیابی اموال و ماشین آلات و املاک  تسلط تجربی یافته اند.

-         کارشناسان رسمی قوه قضائیه که درای پروانه اشتغال به کار و صلاحیت ارزیابی در حوزه تعیین قیمت دارند

-         کارشناس رسمی دادگستری با تخصص ارزیابی ارزیابی اموال و ماشین آلات و املاک  که در رشته خاص یا حوزه فعالیت معین تعیین قیمت انجام میدهند.

-         شرکت های خدمات دهنده در حوزه بازاریابی با ترکیبی از متخصصین تعیین قیمت و برآورد ارزش ارزیابی اموال منقول

دستمزد کارشناسی، هزینه ارزیابی، حق الزحمه تعیین قیمت یا تعرفه خدمات برآورد چگونه محاسبه میشود؟

دستمزد کارشناسی ارزیابی تابع یک تعرفه دستمزد است که توسط قوه قضائیه معمولا هر سه سال یکبار ابلاغ میشود

این نوع دستمزد برای ارزیابی رسمی توسط کارشناسان رسمی دادگستری یا کارشناسان رسمی قوه قضائیه ارزیاب ابلاغ شده و ملاک دریافت دستمزد است

سایر روشهای ارائه گزارش یا برابر با این روش یا کسری از آن است و به عنوان مثال ارزانترین نوع ارزیابی بصورت خبره است که کمترین دستمزد را دارد و گزارش ارائه شده از نوع گزارش عادی است.

هیچ یک از خدمات این دفتر رایگان نیست و حتی برای ارائه مشاوره یا پاسخ به سوالات نیز دستمزد دریافت می‌شود

نکته مهم:

خدمات این دفتر رایگان نیست

برای اطلاع از علت درج این مطلب در سایت ابتدا این بخش را کاملا مطالعه نموده و قبل از طرح سوال در هر موردی مرتبط با ارزیابی اموال و ماشین آلات و املاک  بخش دستمزد کارشناسی و راهنمای سایت و همچنین بنرها و اطلاعیه های مندرج در بالای این مطلب را مطالعه فرمائید.

 

همانطور که ذکر شد این سایت و تیم ما فقط ارائه دهنده خدمات تحت عنوان ارزیاب هستیم و ارزیابی هر نوع دارایی اعم از اموال منقول و غیر منقول را بسته به نوع نیاز انجام داده و گزارش مرتبط ارائه میشود و هیچ خدمت دیگری خارج از این چارچوب ارائه نمی‌کنیم

لذا ضرورت دارد پیش از تماس با این دفتر مطالب فوق را مطالعه نموده و فقط در صورتیکه نیاز به تعیین ارزش اموال با دسته بندی تعیین قیمت و یا ارزیابی اموال و ماشین آلات و املاک  دارید با ما تماس بگیرید.