حذف و از دسترس خارج شدن و بازگرداندن صفحات به دغدغه مهمی برای افراد مختلف تبدیل شده است، اما دیگر نباید نگران این موضوع بود چرا که کارشناسان ما به راحتی خدمات متنوعی در این حوزه به شما ارائه خواهند داد.

در این یادداشت شما را با روش‌های نفوذ و هک آشنا خواهیم کرد و بهترین راه‌های ایجاد امنیت و همچنین بهترین کارشناسان حوزه امنیت و it را برای مقابله با هک، بازگرداندن پیج و صفحات و حذف ممبر‌های فیک آشنا خواهیم نمود.

اهمیت پیج‌ها و صفحات در فضای مجازی بیش از پیش شده است. از یک سو بسیاری از پیج‌ها منبع درآمدی برای افراد و شرکت‌ها شده است که با انجام تبلیغات درآمد‌های بسیار مناسبی دریافت می‌کنند و از سوی دیگر بسیاری از خبرگزاری‌ها و افراد حقیقی مانند هنرمندان و فوتبالیست ها و حتی سیاستمدارن مخاطبان بسیار زیادی پیدا کرده‌اند که از این طریق به نشر نظرات و خبر‌های خود می‌پردازند.

در کنار این‌ها افراد عادی هم بر طبق سلایقی که دارند صفحاتی برای خود ایجاد می‌کنند و بخشی از زندگی خود را در آن‌ها به اشتراک می‌گذارند. این صفحات برای افراد و شرکت‌های مختلف گاهی اهمیت مالی بسیار زیادی دارد، گاهی یک رسانه خوب برای ارتباط با عموم مردم است و از سوی دیگر بخشی از زندگی شخصی افراد در آن به اشتراک گذاشته می‌شود که باز هم حائز اهمیت است.

اما هکر‌ها در دنیای جدید با قابلیت‌های که فرا گرفته‌اند به راحتی می‌توانند به صرف وقت کمی به صفحات مذکور نفوذ کنند و اطلاعاتی را به دست آورند و یا این صفحات را از دسترس خارج کنند. با توجه به اهمیت اطلاعاتی که ممکن است جنبه شخصی هم داشته باشند نیاز به ارتقاء امنیت صفحات مجازی بیش از پیش احساس می‌شود.

از سوی دیگر هنرمندان و فوتبالیست‌ها مدت زیادی را برای جمع کردن علاقمندان خود در یک پیج صرف کرده‌اند و در صورت از دسترس خارج شدن صفحه مشکلات زیادی برای آن‌ها به وجود می‌آید و یا پیج‌هایی که با مخاطبان میلیونی در حال حاضر چند صد میلیون ارزش دارند در صورت از دسترس خارج شدن و یا نفوذ هکر‌ها ضرر هنگفتی را به مدیران و ادمین‌ها وارد خواهند کرد.

امنیت صفحات مجازی چگونه به خطر می‌افتد؟

 • فیشینگ: یک روش قدیمی به حساب می‌آید که هکر پیام یا ایمیلی با محتوای امکان هک شدن به شما می‌دهد. در واقع خود امنیت در فیشینگ ابزار ناامنی می‌شود و هکر از این طریق صاحب صفحه یا پیج را به صفحه دیگری هدایت می‌کند و اطلاعات او را می‌رباید.
 • تروجان: تروجان به از خود اسب تراجان خطرناک تر است و یکی از بد افزار‌های معروف است که به راحتی اطلاعات شما را در اختیار هکر قرار می‌دهد.
 • دانلود‌های ناخواسته: در بسیاری از موراد گوشی یا سیستم شما به دلیل تلاش برای نفوذ هکر‌ها اقدام به دانلود‌های ناخواسته می‌کند. تعداد زیادی از این دانلود‌ها به قصد نفوذ به سیستم شما صورت می‌گیرد.
 • دور زدن رمز‌های عبور: شاید از ساده ترین راه‌های هک و نفوذ باشد اما بسیار عمومی شده است و ممکن است حتی افراد عادی و نزدیک به شما هم از این روش استفاده کنند.
 • استفاده از وای فای عمومی: هنگامی که به یک وای فای ناامن و نامشخص متصل می‌شوید، راحت تر از آن چه فکر می‌کنید در معرض خطر هستید. اشتراکات اینترنتی از شایع ترین راه‌های نفوذ است.
 • دانلود فایل‌های آلوده: همواره تاکید می‌شود که بسیاری از نرم‌افزار‌های نا آشنا و یا غیر معتبر را دانلود نکنید. بد افزار‌ها همه اطلاعات شما را در اختیار سازنده قرار می‌دهد به همین دلیل باید در انتخاب نرم‌افزار‌ها و دانلود آن‌ها دقت کنید که در دام نرم‌افزار‌های آلوده نیافتید.
 • و نهایتا باید به مورد بسیار ساده‌ای اشاره کرد. رمز عبور ساده. هنگامی که رمز عبور ساده انتخاب می‌کنید هم امکان نفوذ اطرافیانتان وجود دارد و هم به هکر اجازه می‌دهید در دقایق اولیه اقدام به نفوذ موفق شود.

 

چگونه امنیت پیج اینستاگرام و تلگرام خود را بیشتر کنیم؟

 • یکی از بهترین‌ راه‌ها برای افزایش امنیت دریافت کد دو مرحله‌ای اینستا گرام و تلگرام است. چگونگی دریافت این کد‌ها بسیار ساده است و به راحتی می‌توانید حداقل در برابر بعضی از نفوذ‌ها خود را ایمن کنید.
 • در صورتی که راه‌های نفوذی که در بخش قبل گفتیم رعایت شود امکان هک هم بسیار پایین می‌آید. بنابراین باید از نرم افزار‌های معتبر استفاده کرد و سریعا نسبت به حذف بد افزار‌ها اقدام نمود.

چگونه صفحات حذف شده و یا از دسترس خارج شده را برگردانیم؟

بازیابی اطلاعات پاک شده در صفحات و وب سایت‌ها، وبلاگ‌ها و پیج‌های اینستاگرامی اهمیت بسیار زیادی برای افراد دارد و گاهی هم صفحات مختلف از دسترس خارج می‌شوند و یا غیر فعال می‌شوند. در این قسمت راه‌های برگرداندن این پیج‌ها و امکان بازیابی را بررسی خواهیم نمود.

 • بهترین راه بازگرداندن صفحات صفحات و یا اطلاعات حذف شده استفاده از کارشناسان متخصص است. با توجه به این که امکان نفوذ و همچنین دلایل حذف بسیار متنوع و مختلف نیستند و روش‌های مختلف بازیابی برای نوعی خاص از هک و یا بازیابی اطلاعات است، بهتر است این کار کارشناسان سپرده شود. خصوصا در مورادی که پیج‌ها اهمیت بسیار زیادی دارند و یا اطلاعات مهمی در آن دارید.
 • به خود برنامه مراجعه کنید و در قسمت راهنمای بازیابی یوزرنیم اقدام به دریافت و بازگردانی صفحه کنید. اینستاگرام برای رضایت مخاطبان خود اقدام به پشتیبانی در چنین مواردی کرده است.
 • اما در خصوص اطلاعات و عکس‌های پاک شده در تلگرام و صفحات روش‌های مختلفی وجود دارد که می‌توان به راه‌های ساده ای چون فایل ذخیره عکس‌ها و ویدئو‌ها اشاره کرد و یا می‌توانید وارد بخش اطلاعات پنهان شوید و یا از طریق نرم افزار‌های بازیابی اطلاعات اندروید که به صورت رایگان نیز قابل دانلود است استفاده کنید. البته مراقب بد افزار‌ها باشید و برنامه معتبر دانلود نمائید.

آیا می‌توان هکر را شناسایی کرد؟

خوشبختانه ترفند‌هایی وجود دارد که بلافاصله بعد از هک شدن گوشی و یا سیستم خود متوجه این موضوع شوید. در صورت تماس و مراجعه به کارشناسان و یا به کار بردن روش‌هایی که گفتیم می‌توانید از نفوذ آن‌ها جلوگیری کنید اما گاهی علاوه بر این به دنیال شناسایی هکر هم هستید.

در سال‌های اخیر پرونده‌های زیادی در خصوص هک شدن شکل گرفته است و جرائم متعددی نیز برای این کار در نظر گرفته شده است به همین دلیل پاسخ این سوال پر تکرار همیشه مثبت است؛ آیا هک کردن جرم است؟ اما چگونه هکر را بشناسیم؟

اشتباهات کوچک هکر‌ها را به راحتی لو می‌دهد. گاهی امنیت هکر‌ها به راحتی به خطر می‌افتد و یکی از بهترین راه‌های شناسایی هکر ‌ها استفاده از ip آن هاست. در صورتی که هکر از وی پی ان استفاده نکند به سادگی قابل ردیابی است اما در صورت استفاده باید به دنبال راه‌های دیگری برای آن بود که در حوزه تخصص کارشناس امنیت پیج هاست.

بنابراین توصیه می‌کنیم در مورادی که اطلاعات و یا پیج‌های شما اهمیت زیادی دارند و به دنبال بهترین راه بازیابی هستید از کارشناسان حرفه‌ای استفاده کنید چرا که انجام بعضی از روش‌ها ممکن است باعث از دست رفتن کامل پیج و اطلاعات شود.