ارز دیجیتال و جرائم رایانه ای

کارشناس رسمی دادگستری ارز دیجیتال

با توجه به اهمیت این نوع خدمات و گسترش فزاینده اختلافات و نیاز به داوری در این خصوص و همچنین روند بروز کلاهبرداری در حوزه ارز دیجیتال و شبکه های بین المللی سرمایه گذاری مانند فارکس، نیاز به کارشناسی که مسلط به این خدمات باشد به شکل روز افزون احساس می‌شود.

برای اظهار نظر در حوزه رشته کارشناسی با این عنوان، این دفتر با توجه به تسلط همکاران به موضوع ارز دیجیتال و بازارهای سرمایه دیجیتال و شبکه های بلاک چین بصورت هیئاتی مرکب از کارشناسان رسمی دادگستری امور بانکی ، حسابداری ، حسابرسی ، جرائم رایانه‌ای و بورس و سهام و آی تی و انفورماتیک ارائه خدمات می نماید. ولی ضرورت دارد مستحضر باشید که برای هر موضوع نیز نیاز به تشکیل این ترکیب بصورت هیئات سه یا پنج نفره وجود ندارد یعنی در موضوعاتی مانند ارزیابی و تعیین بهای روز ارزهای دیجیتال مانند عناوین زیر حداکثر یک یا دو نفر از همکاران در قالب گروه کارشناسان رسمی دادگستری نظریه ارائه میکنند و در نهایت شما یک گزارش از همین دفتر دریافت میکنید و تمامی خدمات را برایتان انجام میدهیم. ارزیابی و تعیین قیمت  ارز دیجیتال توسط کارشناس رسمی دادگستری

ارزهایی که در این دفتر ارزش آنها گزارش شده و خدمات داوری ارائه می‌شود شامل موارد ذیل است:

بیت کوین، اتریوم، ریپل، لایت کوین، بیت کوین کش، بایت کوین، کاردانو، مونرو، دوج کوین، اسکای، نئو، ایووت، زی کش، اومیسیگو، آرک، نوا، وی وی تی، نانو، زی روکس، آیواس، لوپرینگ، کایبر نتورک، جنوسیس، پیوت، لیسک، بیت دانس، آدا، ترون، پولکادات، سولانا، وی چین، آی سی پی، اولانچ، فایل کوین، یونی سواپ، دش، استلار، کازماس، پالیگان، آربیتروم، اپتوس، سوئی، فانتوم، ارز تن، الگورند، ارز مانا، گالا، انجین کوین، آدیوس، کادنا و سایر ارزهای معتبر که در بازارهای جهانی خرید فروش شده و دارای پشتیبانی معتبر بوده و به مرحله فروش آزاد در صرافی های بین‌المللی مانند بای بیت، مکسی، گیت، بایننس، کوین بیس، کریپتو دات کام، بلاک‌فای، جمینی، کراکن، کوکوین، کوینکس، بیسکیو و صرافی های معتبر دیجیتال بازار کریپتو کارنسی گردیده و حداقل یک سال از زمان معرفی و ورود به بازارهای جهانی آنها گذشته باشد.

ارز دیجیتال که امروزه در حال فراگیر شدن است می تواند نشانه ای از ایجاد فرصت های جدید کاری باشد. اما به همان میزان جرائم رایانه ای نیز افزایش می یابد. ارز دیجیتال چون بیت کوین و بلاک چین قابل خرید و فروش به صورت اینترنتی هستند و امکان کلاهبرداری و سودجویی افراد را به همراه دارد. کارشناس می تواند نسبت به پیگیری و بررسی آن اقدام نماید.

ارز دیجیتال

ارز دیجیتال در واقع به معنای پول الکترونیکی است که به سرعت در حال پیشرفت کردن است. یک نمونه از ارز دیجیتال که در سال 2009 عرضه شده است بیت کوین نام دارد. تاکنون ارز های دیجیتال فراوانی در دنیا انتشار یافته است که مشهور ترین آنها بیت کوین است. بیت کوین توانسته است تا کنون تراکنش های زیادی بدون واسطه انجام بدهد. ارز دیجیتال می تواند واسطه ها را حذف کرده و تراکنش ها را به صورت مستقیم انجام بدهد.

جرائم رایانه ای

همواره جرائم رایانه ای بسیار مهم تلقی می شود. یک نمونه از جرائم رایانه ای هک و دسترسی غیر مجاز است. اغلب هکر ها با اندیشه دریافت پول و کسب منفعت اقدام به هک می کنند. در این میان که ارز دیجیتال گسترش یافته است فرصت برای انجام هک هم افزایش یافته است. استفاده از ارز دیجیتال چون بیت کوین و بلاک چین در کشور به صورت گسترده رواح نیافته است اما افراد زیادی از آن استفاده می کنند. اگر استفاده از ارز دیجیتال در حوزه چارچوب و طبق قوانین باشد می تواند مفید واقع شود.

جرایم رایانه ای مربوط به ارز دیجیتال هایی چون بیت کوین و بلاک چین توسط کارشناس رسمی قابل بررسی و ارزیابی است.

انواع جرائم مربوط به ارز دیجیتال

با توجه به اینکه ارز دیجیتال قابلیت خرید و فروش به صورت اینترنتی دارد امکان سوء استفاده و کلاهبرداری از آن وجود دارد. انواع جرائم مربوط به ارز دیجیتال توسط کارشناس امور بانکی قابلیت پیگیری دارد. یکی از روش های جدید کلاهبرداری اینترنتی صرافی های مجازی است که طی آن تبلیغاتی مبنی بر خرید و فروش ارز دیجیتال می شود. به این صورت است که طی آن شخص میزان ارز خود را سفارش می دهد و با پرداخت آنلاین ارز دیجیتال را دریافت می کند. این روند امکان کلاهبرداری و اعمال سودجویانه را نیز در خود دارد و توسط کارشناس رسمی قابل پیگیری و بررسی خواهد بود. کارشناس می تواند تمامی موارد را مورد بررسی و پیگیری قرار بدهد و در نهایت طی گزارشی اظهار نظر نماید. در صورت نیاز به کارشناس می‌توانید با شماره تلفن‌های ما تماس حاصل نمائید.