کارشناس رسمی دادگستری | گرین کارت (Green Card) |    ارزیابی املاک و ارائه ترازنامه مالی مهاجرت ، برای افراد پذیرفته شده از طریق گرین کارت (Green Card)  یا متقاضیان اقامت دائم و سرمایه گذاری جهت ارائه به سفارتخانه های آمریکا به زبان انگلیسی

 

کسانی که قصد گرفتن گرین کارت را دارند باید از شرایط مالی خوبی برخوردار باشند و توانایی اداره زندگی خود در کشور دیگر را داشته باشند و بتوانند  آن را اثبات کنند. به همین دلیل کشور های مهاجر پذیر برای پذیرش متقاضیان خواهان دریافت اطلاعاتی از دارایی های افراد و وضعیت مالی آن‌ها برای صدور گرین کارت هستند. در این مطلب به بررسی ارزیابی دارایی ها برای پذیرش کشور مقصد می‌پردازیم.

تهیه این اطلاعات بسیار تخصصی است و هر کشوری نوع خاصی از اطلاعات را نیاز دارد. به همین خاطر تهیه این اطلاعات با توجه به اصول و استاندارد های کشور مقصد انجام میگ‌یرد. هر کشوری بنابر خواست‌های خودش اطلاعات متفاوتی را می طلبد.

گرین کارت

 کشور هایی مانند آمریکا، کانادا، استرالیا، سوئیس، فنلاند و آلمان که مهاجر پذیر ترین کشور های جهان هستند نیاز به ارزیابی املاک جهت صدور گرین کارت دارند.

استرالیا کشوری است که سالانه بیش از نود هزار مهاجر می پذیرد، برای مهاجرت به این کشور ویزای سرمایه گذاری مهم ترین و سریع ترین راه است. برای دریافت ویزای سرمایه گذاری متقاضی باید حداقل یک و نیم میلیون دلار به این کشور منتقل کند. بنابرین برای درخواست این نوع مهاجرت تراز نامه مالی، گردش حساب مالی، میزان و ارزش املاک و توانایی های فرد بررسی می شود و به طور مستند باید آماده ارسال به کشور مقصد باشند.

گردش مالی حساب
یکی ازموارد مهمی که در بسیاری از مهاجرت‌ها مورد توجه قرار می‌گیرد گردش مالی حساب است. گردش مالی حساب‌ها با توجه به نوع ویزای که دریافت می‌شود متفاوت است اما معمولا حداقلی از گردش مالی برای پذیرش درخواست مهاجرت الزامی است. حساب‌های متععد بانکی و یا حساب های متعلق به یک فرد و یا شرکت او به صورت مستنداتی جهت دریافت ویزا آماده می‌شوند.

دارائی‌ها

دارائی‌ها شامل همه امول منقول و غیر منقول متقاضی مهاجرت می‌شود. از آن جا که سرمایه گذاری و توانایی مالی نقش تعیین کننده‌ای در صدور ویزا دارد ارزیابی دارایی‌هایی مانند املاک، خودرو و غیره نیز اهمیت چندانی پیدا می‌کند. و همانطور که اشاره کردیم این ارزیابی در صورتی مورد پذیرش خواهد بود که توسط کارشناسان معتبر این حوزه تنظیم گردیده باشد.

ارائه مستندات ملکی

املاک در ارزیابی دارائی‌ها تقریبا مهم‌ترین منیع به حساب می‌آیند به همین دلیل هم افراد غالبا بر ارزیابی املاک تاکید می‌کنند. با توجه به این که احتمال سوء استفاده در این خصوص وجود دارد پلیس مهاجرت در هر کشور تنها به مستندات ملکی توجه می‌کند. این مستندات ملکی شامل اسناد و قولنامه‌های معتبر و یا گزارش‌های دقیق از وضعیت املاک نیم ساخته و غیره است. همچنین برای نشان دادن صحت قیمت املاک در ارزیابی نیز از جانمایی ملک در نقشه‌ها استفاده می‌شود که پشتوانه ارزیابی برای مهاجرت را قوی‌تر نماید.

کانادا از جمله کشورهایی است که حتی بسیاری از اروپاییان نیز آن را به عنوان مقصد برای مهاجرت انتخاب می‌کنند. این کشور از طریق سیستم expressentry اقدام به پذیرش مهاجر میکند. کانادا دقیق ترین کشور برای پذیرش مهاجر است. در کانادا برای هر متقاضی امتیاز های خاصی در نظر گرفته می‌شود و این امتیاز دهی ها ‌با توجه به معیار های متفاوت و گوناگونی صورت می گیرد. افراد متقاضی برای مهاجرت هر چه بتوانند امتیاز بیشتری کسب کنند امکان پذیرش آن‌ها در این کشور بیشتر است. بنابراین ارسال صورت حساب مالی، ارائه مستندات معتبر درمورد املاک مسکونی، تجاری، اداری و غیره اولین گام برای مهاجرت محسوب می شود.

مهاجرت به آمریکا از طریق ویزا های تحصیلی، دانشجویی، سرمایه گذاری و ازدواج مقدور می باشد. تهیه صورت حساب مالی برای اقامت در آمریکا تابع قواعد خاص این کشور است. گزارشات صورت حساب های مالی برای پذیرش در آمریکا باید به صورت دقیق و  طبق استاندارد های آمریکا و تراز نامه های مالی تهیه شده باشد.

سایر کشور ها با توجه به شرایط طبیعی و اقتصادی و امکان مهاجرت از طریق ویزا های گوناگون مدارک مربوط به قوانین خودشان را می طلبند و در هر کشور قوانین خاصی برای پذیرش مهاجر وجود دارد. شما باید گزارشی از وضعیت مالی خود به صورت مستند آماده کنید که ثابت کند دارای توانایی لازم برای اداره امور زندگی خود در این کشور هستید.

با توجه به این که هر کشور شرایط متفاوتی دارد و تهیه گزارش باید منطبق با استاندارد های همان کشور باشد، متقاضیان می‌توانند جهت تسریع در روند امور و تنظیم صورت حساب های مالی از کارشناسان رسمی دادگستری برای گرفتن گرین کارت کمک بگیرند.

 

مهاجرت به آمریکا و دریافت گرین کارت (Green Card)

از طریق مهاجرت سرمایه گذاری و اعلام توان مالی

بوسیله ارزشیابی املاک و دارائیها توسط

کارشناس رسمی دادگستری

 

 

ارزیابی املاک و ارائه ترازنامه مالی مهاجرت ، برای افراد پذیرفته شده از طریق گرین کارت (Green Card)  یا متقاضیان اقامت دائم با اسپانسر Sponsor ( حامی مالی ) و سرمایه گذاری جهت ارائه به سفارتخانه های آمریکا ... به زبان انگلیسی با اخذ تاییدیه های کانون کارشناسان رسمی دادگستری و وزارت خارجه و قوه قضائیه ( گزارش نهایی به همراه 7 مورد تایید مورد نیاز )

 

 

ارائه گزارش کارشناسی در خصوص :
 

* ) ارزیابی املاک و تهیه ترازنامه مالی مهاجرت ، اقامت دائم و سرمایه گذاری جهت ارائه به سفارتخانه های کانادا ، استرالیا و آمریکا ... به زبان انگلیسی با اخذ تاییدیه های کانون کارشناسان رسمی دادگستری و وزارت خارجه و قوه قضائیه
 
* ) ارزیابی و کارشناسی زمین ، ساختمان ، آپارتمان ، اراضی ، ابنیه ، مصالح ساختمانی توسط کارشناس رسمی دادگستری در کلیه استانها و معرفی کارشناس رسمی سایر رشته های مورد نیاز مقیم هر استان

 
 
* ) ارزیابی و ارائه گزارش کارشناسی در خصوص املاک و دارائیهای متقاضیان گشایش اعتبارات اسنادی (LC) در بازرگانی و تجارت بین المللی ، واردات و صادرات ، ترهین ، وثیقه املاک جهت اخذ اعتبار از بانک ها و موسسات مالی و اعتباری

* ) نقشه‌برداری ، مساحی و تعیین حدود و تعیین موقعیت
* ) تعیین حقوق کسب و پیشه و تجارت و سرقفلی
* ) رسیدگی به مقادیر کار و صورت وضعیت ساختمان
* ) تطبیق نقشه‌های ساختمانی با وضعیت محل و بنا
* ) رسیدگی به موارد اختلاف بین کارفرمایان و پیمانکاران و مشاورین
* ) رسیدگی و بررسی صورت وضعیت پیمانها و برآورد پروژه های عمرانی
* ) مطالعه پرونده ثبتی و پیاده نمودن پلاک مورد نظر و تشخیص حدود
* ) تشخیص حدود ثبتی و ارائه نظر در مورد اختلافات ثبتی و تفکیک و افراز املاک
* ) نقشه‌برداری و پیاده کردن محدوده املاک بر روی نقشه‌هوائی
* ) تهیه نقشه برای املاک فاقد طول و ابعاد جهت ارائه به دفاتر شهرداریها
* ) بررسی و تعیین میزان خسارت و علت خسارت و قدمت املاک
* ) برآورد هزینه های اجرا و تعیین و تعدیل اجاره بهاء

 

******************************
سید مهرداد جوادی
کارشناس رسمی دادگستری
exp-co1