کارشناس رسمی دادگستری | سرمایه گذاری | ارزیابی و کارشناسی املاک، آپارتمان، زمین و کارخانه ویژه مهاجرت ، اقامت دائم و سرمایه گذاری جهت ارائه به سفارتخانه های کانادا ، استرالیا و آمریکا ... به زبان انگلیسی با اخذ تاییدیه ها توسط کارشناس رسمی دادگستری

مهاجرت در راستای رسیدن به کیفیت زندگی بالاتر و کسب مهارت های بیشتر در مناطق مختلف اروپا و امریکا انجام می شود و همه ساله سرمایه گذاران بسیاری به این مناطق از طریق سرمایه گذاری انجام می شود. با توجه به اینکه هر ساله در کانادا برنامه هایی جهت جذب سرمایه گذاران، کارآفرینان، خود اشتغالان در راستای تحقق هدف به گردش در آوردن اقتصاد کانادا و توسعه کار و تجارت در این کشور ارائه می نماید. در این روش صاحبان مشاغل و تجار و سرمایه گذاران می توانند با سرمایه گذاری در کانادا اقدام به مهاجرت کنند.

سرمایه‌گذاری از دشوار‌ترین موارد مهاجرتی است چرا که اولا نیاز به تنظیم مستندات و گزارشات دقیقی از امور دارائی‌ها و گردش مالی و حساب‌های بانکی دارد که خود تابعی از شرایط کشور پذیرنده خواهد بود و از سوی دیگر مشکلاتی همواره برای سرمایه‌گذاران در کشور‌های مختلف ایجاد می‌شود که این مشکلات عمدتا هم در حوزه اقتصادی، سرمایه گذاری و بازرگانی هستند و عدم اطلاع کافی از این مشکلات مصائبی را به همراه دارد که نیاز به حضور متخصصان جهت حل آن است. در ادامه به بررسی شرایط مهاجرت سرمایه گذاری در چند ایالت کانادا می‌پردازیم.

مهاجرت سرمایه گذاری در کانادا

مهاجرت سرمایه گذاری گزینه خوبی برای توسعه کسب و کار و اشتغال شما است. اگر بخواهید در هر یک از ایالت های کانادا طبق برنامه های سرمایه گذاری، اقدام به فعالیت و دریافت اقامت دائم کانادا کنید داشتن شرایط زیر الزامی است چرا که دولت فدرال کانادا سعی می کند شرایطی ایجاد کند که تعادل جامعه بر هم نریزد:

نداشتن سوء پیشینه، داشتن تخصص و تجربه، داشتن بیزینس پلن، اقدامات جهت سرمایه گذاری.

سرمایه گذاری کانادا

سرمایه گذاری عموما به این صورت است که شخص برای گسترش کار خود و توسعه اقتصاد کانادا اقدام به سرمایه گذاری روسی کسب و کار خود یا کسب و کارهای اعلام شده از سوی دولت کانادا یا ایجاد کارآفرینی انجام می شود و منوط به داشتن تمکن مالی و تجربه کافی در حوزه کسب و کار مورد نظر می باشد.

سرمایه گذاری در ایالت کبک

سرمایه گذاری در ایالت کبک به این صورت است که شما حائز شرایط زیر باشید و در نهایت برای تشکیل پرونده اقدام کنید. سرمایه گذاری در ایالت کبک برای افرادی است که تجربه کار مدیریتی و سرمایه گذاری را دارند.

داشتن مبلغ ۲ میلیون دلار برای سرمایه گذاری و یا گذاشتن ۳۵۰ هزار دلار در بانک بدون بازگشت، اثبات منشاء ثروت، عدم سوء پیشینه از شرایط سرمایه گذاری در کبک است. این ایالت بزرگترین استان و با جمعیت زیاد است. برای سرمایه گذاری در کبک می توانید به همراه خانواده پس از طی مراحلی که عموما پانزده ماه در سطح استانی و حدود ۲ سال در سطح فدرال انجام می شود می توانید اقامت دائم را دریافت کنید.

سرمایه گذاری ساسکاچوان

سرمایه گذاری ساسکاچوان در زمان اعلام فرصت سرمایه گذاری از سوی دولت کانادا هم امکان پذیر است و بدین صورت است که شخص باید الزامات آن شامل  حداقل دارایی ۳۰۰ هزار دلار و داشتن تجربه مدیریت نیروی انسانی و مدیریت کسب و کار به میزان ۲ سال تمام وقت و مشاهده میدانی از استان ساسکاچوان، پرداخت ۷۵ هزار دلار ودیعه و در نهایت ارائه بیزینس پلن در راستای کسب و کار را داشته باشد. فعالیت در ساسکاچوان منوط به داشتن مدرک آیلتس و شرایط سنی نیست.

بنابراین همانطور که برای مثال دو ایالت را بررسی نمودیم حتی گاها شرایط و قوانین هر ایالت نیز متفاوت با قوانین کلی دولت فدرال کاناداست و از سوی دیگر هر اسالت پتانسیل‌‌های خاصی برای سرمایه گذاری دارد که معمولا سیاست‌های مهاجر پذیری خود را نیز بر اساس آن تنظیم می‌کنند. در صورتی که قصد سرمایه‌گذاری در ایالت‌های کانادا را دارید می‌توانید جهت تنظیم مستندات خود و یا تهیه ترازنامه مالی با کارشناسان ما مشورت نمائید و در صورتی که بعد از انجام مهاجرت و سرمایه گذاری در این کشور نیز با مشکلاتی روبرو شده‌اید کارشناسان ما آماده ارائه مشاوره و خدمات به هموطنان گرامی خواهند بود.

 

کشور کانادا از جمله کشورهایی است که روند روبه رشد و توسعه اقتصادی بالایی دارد حکومت این کشور به صورت فدرال میباشد یعنی هر کدام از استانهای کانادا در امور داخلی ایالت، خود مختار هستند؛ اما در عرصه مهاجرت شرایط فرد مهاجر و قوانین آن نباید بر خلاف قوانین دولت فدرال باشد.

سالانه افراد زیادی به منظور کار در کانادا یا سرمایه گذاری وارد این کشور می شوند چرا که ویزای سرمایه گذاری در کانادا نسبت به سایر کشور ها سریع تر و با سرعت بالاتری ارائه می شود و در مقایسه با سایر کشور ها به دلیل سیاست توسعه اقتصادی در زمینه های صنعتی و کشاورزی  مهاجرت از طریق ویزای سرمایه گذاری امکان قبولی بالاتری دارد.

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری

در روش مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در ایالت ها نیازی به ارئه مدرک زبان نیست و همچنین برای سرمایه گذاری اولیه نسبت به کشور هایی مانند آمریکا و استرالیا مبلغ کمتری مورد نیاز است.

شرایط سرمایه گذاری در کانادا:

1.دارا بودن سرمایه به میزان حداقل 160000 دلار که میتواند به صورت زمین و یا انواع  دارایی ثابت باشد.

  1. داشتن سابقه حداقل دو سال مدیریت در حیطه کاری مربوط به سرمایه گذاری (با داشتن حداقل دو کارمند در شرکت)

3.ارئه مبلغ 800 هزار دلار کانادا به دولت فدرال به عنوان وثیقه

لازم به ذکر است که دولت فدرال تعهد می نماید مبلغ سپرده بعد از 5 سال از صدور ویزا به شخص سرمایه گذار برگشت داده شود

شرایط اخذ ویزای کانادا برای سرمایه گذاران

اخذ ویزای سرمایه گذاری در کانادا بسته حیطه کاری شما شرایط خاصی دارد برای مثال در زمینه کشاورزی اگر سن کمتر از 40 سال باشد سرمایه اولیه کمتری نیز مورد احتیاج است اما در سایر زمینه ها سن سرمایه گذار ملاک نیست. حداقل امتیاز لازم برای پذیرش سرمایه گذار 35 امتیاز میباشد.

 در این قسمت به طور خلاصه مهم ترین شرایط سرمایه گذاری در کانادا بررسی شده است.

  1. سن سرمایه گذار
  2. تحصیلات سرمایه گذار
  3. سطح زبان خارجی
  4. منطبق شدن با محیط
  5. سابقه سفر به کانادا

روش های سرمایه گذاری در کانادا

1.سرمایه گذاری از طریق دولت فدرال

  1. سرمایه گذاری از طریق استانها

در روش اول معمولا سرمایه بیشتری مورد نیاز است ما مزایایی نیز دارد مثل عدم نیاز به دارا بودن مدرک زبان

میزان سرمایه اولیه برای سرمایه گذاری در دولت فدرال 180000 دلار است اما در مقابل  مهاجر تعهدی بعد از ورود به کانادا  ندارد.

 هزینه  ویزای سرمایه گذاری

سرمایه گذاری در ایالت های کانادا نیاز به مبلغی در حدود 160000 دلار دارد که از دولت فدرال کمتر است اما شرایط خاصی در هر ایالت دارد که بررسی آن به طور کامل در این مقاله نمی گنجد، برای مثال برای سرمایه  گذاری در استان کبک علاوه بر داشتن حداقل سرمایه 160000 دلار باید مبلغ 800000 دلار به عنوان تعهد به دولت ایالت کبک پرداخت شود که بعد از گذشت 5 سال به شخص برمیگردد. علاوه بر این ویژگی هایی مانند سن،میزان اشنایی با زبان،سابقه مدیریتی و ... نیز در اخذ ویزای سرمایه گذاری  حائض اهمیت است اما لزوم قطعی ندارد.

سرمایه گذاری در ایالت هایی مانند ساسکاچوان و نیوبرانزویک از لحاظ مالی هزینه کمتری دارد در این ایالت ها مبلغی در حدود 100 هزار دلار به عنوان سپرده در دست دولت کانادا گذاشته می شود و فرد میتواند بعد از سرمایه گذاری از دولت کانادا وام دریافت کند.

مدارک لازم برای سرمایه گذاری در کانادا

به طور کلی مدارک لازم از جمله پاسپورت،شناسنامه،سند ازدواج ترجمه شده،مدرک تحصیلی ترجمه شده باید طبق قوانین کشور جمع آوری و برای کشور کانادا ارسال شود. باید توجه  داشته باشید که مدارکی که مطابق درخواست قانون این کشور نباشند برگشت داده خواهند شد. اگر مدارک پذیرفته شوند از اداره مهاجرت برای شخص متقاضی سرمایه گذاری نامه ای ارسال میشود که در آن درخواست شده تا دیگر مدارک مورد نیاز را ارسال کند و اگر پرونده شخص بعد از بررسی تایید شد طبق درخواست دولت باید مبلغ مربوط به هزینه اولیه سرمایه گذاری را به حساب یکی از موسسات مورد تایید دولت کانادا واریز کند. و اقدامات نهایی مانند معاینات پزشکی و گواهی عدم سو پیشینه  جهت اخذ ویزای اقامت دائم کشور کانادا انجام شود .

برای آماده سازی مدارک شما و بررسی شرایط برای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در کانادا می‌توانید  از کارشناسان ما کمک بگیرید. انجام اموری چون تهیه ترازنامه مالی مهاجرت سرمایه گذاری و ارزیابی دارائی‌ها و همچنین اموری چون تهیه مستندات ملکی و تهیه گزارشات مربوط به گردش مالی که از شروط اصلی مهاجرت سرمایه گذاری هستند توسط کارشناسان ما در همه استان‌ها انجام خواهد شد.

 

ارزیابی املاک و ارائه ترازنامه مالی مهاجرت ، برای افراد پذیرفته شده از طریق گرین کارت (Green Card)  یا متقاضیان اقامت دائم و سرمایه گذاری جهت ارائه به سفارتخانه های کانادا ، استرالیا و آمریکا ... به زبان انگلیسی با اخذ تاییدیه های کانون کارشناسان رسمی دادگستری و وزارت خارجه و قوه قضائیه ( گزارش نهایی به همراه 7 مورد تایید مورد نیاز )

 

 

ارائه گزارش کارشناسی در خصوص :
 

* ) ارزیابی املاک و تهیه ترازنامه مالی مهاجرت ، اقامت دائم و سرمایه گذاری جهت ارائه به سفارتخانه های کانادا ، استرالیا و آمریکا ... به زبان انگلیسی با اخذ تاییدیه های کانون کارشناسان رسمی دادگستری و وزارت خارجه و قوه قضائیه
 
* ) ارزیابی و کارشناسی زمین ، ساختمان ، آپارتمان ، اراضی ، ابنیه ، مصالح ساختمانی توسط کارشناس رسمی دادگستری در کلیه استانها و معرفی کارشناس رسمی سایر رشته های مورد نیاز مقیم هر استان


* ) ارزیابی و ارائه گزارش کارشناسی در خصوص املاک و دارائیهای متقاضیان گشایش اعتبارات اسنادی (LC) در بازرگانی و تجارت بین المللی ، واردات و صادرات ، ترهین ، وثیقه املاک جهت اخذ اعتبار از بانک ها و موسسات مالی و اعتباری


* ) نقشه‌برداری ، مساحی و تعیین حدود و تعیین موقعیت
* ) تعیین حقوق کسب و پیشه و تجارت و سرقفلی
* ) رسیدگی به مقادیر کار و صورت وضعیت ساختمان
* ) تطبیق نقشه‌های ساختمانی با وضعیت محل و بنا
* ) رسیدگی به موارد اختلاف بین کارفرمایان و پیمانکاران و مشاورین
* ) رسیدگی و بررسی صورت وضعیت پیمانها و برآورد پروژه های عمرانی
* ) مطالعه پرونده ثبتی و پیاده نمودن پلاک مورد نظر و تشخیص حدود
* ) تشخیص حدود ثبتی و ارائه نظر در مورد اختلافات ثبتی و تفکیک و افراز املاک
* ) نقشه‌برداری و پیاده کردن محدوده املاک بر روی نقشه‌هوائی
* ) تهیه نقشه برای املاک فاقد طول و ابعاد جهت ارائه به دفاتر شهرداریها
* ) بررسی و تعیین میزان خسارت و علت خسارت و قدمت املاک
* ) برآورد هزینه های اجرا و تعیین و تعدیل اجاره بهاء

******************************
سید مهرداد جوادی
کارشناس رسمی دادگستری

 exp-co1