ترکیه

مهاجرت به ترکیه

مهاجرت به کشورهای اروپایی و امریکا همه ساله از طرق مختلف انجام می شود. ترکیه جزء کشور‌هایی است که طرفداران بسیاری داشته و اولین مقصد برای رسیدن به کشورهای اروپایی و امریکایی است. مهاجرت به ترکیه از طرق مختلف چون  سرمایه گذاری، خرید خانه، تحصیل امکان پذیراست. با توجه به نوع مهاجرت شما هزینه زندگی در ترکیه متغیر است.

در کنار روش‌های مختلفی که برای مهاجرت وجود دارد و آن را بررسی خواهیم نمود مشکلاتی نیز در خصوص مهاجرت همواره پیش روی مهاجران است. موضوعاتی که گاها زمینه بروز مشکلاتی را برای آن‌ها در دوران مهاجرت و یا پس از آن ایجاد می‌کند که برای مثال می‌توان به سرمایه گذاری‌ها اشاره نمود. در این یادداشت گذاری بر مهاجرت به ترکیه خواهیم داشت.

مهاجرت به ترکیه

مهاجرت به ترکیه اغلب از راه های مختلفی چون تحصیل، خرید خانه و سرمایه گذاری انجام می گیرد. تحصیل در ترکیه موجب دریافت اقامت کوتاه مدت می شود که با طی کردن شرایط خاصی قابل تبدیل به اقامت دائم می شود. تحصیل در دانشگاه های ترکیه می تواند به دو صورت هزینه شخصی و بورسیه انجام شود. همه ساله افراد زیادی از طریق دریافت بورسیه در ترکیه به صورت رایگان تحصیل می کنند.  نکته ای که در تحصیل ترکیه مهم است  برخی از دانشگاه های ترکیه مورد تائید وزارت علوم است و به جهت اعتبار مدرک در ایران مشکلی وجود نخواهد داشت و برخی از دانشگاه ها به زبان انگلیسی تدریس می کنند و برخی به زبان ترکی. مهاجرت از طریق خرید خانه و دریافت اقامت کوتاه مدت ترک نیز امکان پذیر است، خرید خانه در ترکیه مستلزم داشتن تمکن مالی کافی برای خرید یک خانه است که امروزه برای ایرانیان نیز سهل الوصول شده است. مهاجرت در ترکیه از طریق سرمایه گذاری نیز امکان پذیر است. سرمایه گذاری در ترکیه به صورت ثبت شرکت انجام می شود. چنانچه بخواهید در ترکیه اقدام به سرمایه گذاری کنید باید اداره کار ترکیه مجوز کسب به شما بدهد که ملزم به داشتن بیزینس پلن قوی با توجیه اقتصادی بالا است. تهیه بیزینس پلن موجب شفاف سازی ایده و بازدهی ایده می باشد که در صورت پذیرفته شدن امکان ثبت شرکت و آغاز فعالیت برای شما وجود خواهد داشت. اقامتی که به واسطه سرمایه گذاری و تجارت در ترکیه انجام شود مدت زمان یک الی پنج سال خواهد داشت.

قوانین مهاجرت به ترکیه

قانون تابعیت در ترکیه به گونه ای است که اگر افراد از پدر یا مادر ترکیه ای متولد شوند تابعیت ترکیه به وی تعلق می گیرد.

ازدواج با فرد مقیم ترکیه می تواند منجر به دریافت اقامت شود و در ترکیه سن قانونی ازدواج ۱۸ سال تمام می باشد. چند همسری در ترکیه جرم است و قبل از ازدواج دوم باید ازدواج اول به پایان رسیده باشد.

تابعیت دوگانه برای کشور ترکیه شناخته شده است و افراد می توانند در حین دریافت تابعیت ترکیه تابعیت کشور های دیگر را هم داشته باشند.

مهاجرانی که به قصد گردشگری به ترکیه مهاجرت می کنند می توانند در حین اقامت ۶ ماهه خود اجازه کار نیز داشته باشند.

هزینه مهاجرت به ترکیه

هزینه مهاجرت بستگی به نوع مهاجرت و هدف مهاجرت شما دارد. هدف مهاجرت می تواند تجاری یا تفریحی و ازدواج و تحصیل باشد. در بحث تجاری داشتن تمکن مالی و حداقل ۲ هزار دلار امریکا نیاز است. برای خرید خانه در ترکیه با توجه به منطقه می توان هزینه کرد خانه های مختلف در استان های مختلف هزینه های مختلف نیاز دارد.

در واقع مهاجرت به ترکیه از طرق مختلف امکان پذیراست و برای اینکه بتوانید اقامت ترکیه را به صورت سهل الوصول دریافت کنید می توانید از طریق سرمایه گذاری، خرید خانه و گردشگری اقدام نمایید. هزینه مهاجرت به ترکیه به موارد مختلفی از جمله منطقه و محل زندگی، نوع خانه در مهاجرت از طریق خرید خانه و نوع طرح بیزینس پلن و تمکن مالی در مهاجرت سرمایه گذاری بستگی دارد. علاوه بر تهیه ترازنامه مالی که دشواری‌های خاص خود را برای متقاضیان دارد و عموما هم دغدغه ذهنی آن‌هاست مشکلاتی که پس از مهاجرت در خصوص سرمایه گذاری و غیره انجام می‌شود نیز به همین ترتیب اند. بنابراین در صورت نیاز به مشاور و یا کارشناس می‌توانید برای پیگیری امور خود از کارشناسان رسمی دادگستری استفاده نمائید.

 

ترکیه، رسما به جمهوری ترکیه (به ترکی: درباره این صدا جمهوری ترکیه، تلفظ، یک کشور قاره در اوراسیا است، به طور عمده در آناتولی در غرب آسیا، با بخش های کوچک تر در peninsul بالکان در جنوب شرقی اروپا ترکیه دموکراتیک، سکولار است. ، واحد، اگر جمهوری پارلمانی با میراث متنوع فرهنگی ترکیه توسط هشت کشور هم مرز است: یونان و بلغارستان در شمال غرب؛ گرجستان در شمال شرقی، ارمنستان، معادن سرشار آذربایجان نخجوان و ایران در شرق، عراق و سوریه به جنوب.. کشور است که توسط دریاها در سه طرف محاصره: دریای اژه در غرب، دریای سیاه در شمال و دریای مدیترانه در جنوب بسفر، دریای مرمره و تنگه داردانل، که با هم به صورت ترکی. تنگه، تقسیم تراکیه و آناتولی؛ آنها همچنین اروپا و آسیا جدا آنکارا پایتخت است در حالی که استانبول بزرگترین شهرستان کشور و مرکز فرهنگی و تجاری اصلی است که در حدود 70-80٪ از ضد. شهروندان Y است ها خود را گروه های قومی شامل turks.oth قومی است از نظر قانونی به رسمیت شناخته شده (ارامنه، یونانیان، یهودیان) و به رسمیت شناخته نشده (کردها، اعراب، چرکس، آلبانی، بوسنی، گرجی ها، و غیره) minorities.kurds بزرگترین گروه اقلیت قومی، و تا حدود 20٪ از جمعیت.

این منطقه از ترکیه از زمان پارینه سنگی توسط تمدن های مختلف باستانی آناتولی، و همچنین آشوریان، یونانیان، تراکیان ها، فرنگیها، اورارتوها و ارامنه ساکنان شده است. پس از پیروزی اسکندر کبیر، منطقه هلینی، یک فرایند است که تحت امپراتوری روم و انتقال آن به امپراتوری بیزانس را ادامه داد. سلجوقی ترک شروع به مهاجرت به منطقه در قرن 11th، شروع روند را Turkificatio، که با پیروزی سلجوقی بر Averil در نبرد ملازگرد در 1071. سلجوقی سلجوقیان روم تا حمله مغول در 1243 حکومت آناتولی شتاب گرفت ، هنگامی که آن را به beyliks کوچک ترکیه هم پاشیده است.

در اواسط قرن 14 عثمانی آغاز شده متحد آناتولی و یک امپراتوری شامل بسیاری از جنوب شرقی اروپا، غرب آسیا و شمال آفریقا ایجاد، تبدیل شدن به یک قدرت بزرگ در اوراسیا و آفریقا در طول اوایل دوره مدرن. امپراتوری رسید اوج قدرت خود را در قرن 16، به خصوص در زمان سلطنت (1520-1566) از سلیمان. این قدرتمند و با نفوذ دو قرن باقی مانده، تا زمانی که در عقب نشینی قرن importante 17 و 18 آن را مجبور به صرفنظر کردن از سرزمین های استراتژیک در اروپا، سیگنالینگ از دست دادن قدرت نظامی سابق و ثروت. پس از 1913 عثمانی کودتای که به طور موثر تحت کنترل از سه پاشا قرار دادن کشور امپراتوری عثمانی تصمیم به جو سازمان ملل متحد قدرت های مرکزی در طول جنگ جهانی دوم که در نهایت با نیروهای متفقین شکست خوردند. در طول جنگ، دولت عثمانی نسل کشی [III] در برابر ارمنی، آشوری و پونتیک شهروندان یونانی آن متعهد است.

پس از جنگ، conglomeratio از سرزمین و مردم که قبلا تشکیل شده امپراتوری عثمانی به چندین کشور جدید تقسیم شد. جنگ استقلال ترکیه (1919-1922)، آغاز شده توسط مصطفی کمال آتاتورک و همکارانش در برابر متفقین اشغال، draughty در لغو سلطنت در سال 1922 و استقرار جمهوری ترکیه در سال 1923 با آتاتورک به عنوان اولین رئيس جمهور آن است. اصلاحات آتاتورک تصویب متعدد، که بسیاری از آنها گنجانیده جنبه های مختلف تفکر غربی، فلسفه، آداب و رسوم و به شکل جدیدی از دولت ترکیه.

ترکیه عضو منشور ملل متحد، از اعضای اولیه ناتو و یکی از اعضای موسس سازمان همکاری و توسعه، سازمان امنیت و همکاری، سازمان کنفرانس اسلامی و G-20 است. پس از آن باد از طریق یکی از اولین اعضای شورای اروپا در سال 1949، ترکیه BEC اما عضو دیپلم EEC در سال 1963، اتحادیه گمرکی اتحادیه اروپا در سال 1995 پیوست و مذاکرات با اتحادیه اروپا در سال 2005. اقتصاد رو به رشد ترکیه و ابتکارات دیپلماتیک آغاز شده آن را به رسمیت شناختن آن به عنوان یک قدرت منطقه ای منجر در حالی که محل ژئوپلتیک و استراتژیک آن است که آن را در طول تاریخ توسط önem داده شده است.

دولت فعلی ترکیه به رهبری رجب طیب اردوغان رئيس جمهور بسیاری از ارل از اصلاحات، مانند آزادی مطبوعات، یک سیستم قانون گذاری کنترل و توازن، و مجموعه ای از استانداردهای لازم برای سکولاریسم در دولت وارونه شده است، همانطور که قبلا توسط آتاتورک به تصویب رسید.