کانون کارشناسان رسمی دادگستری رشته کارشناسی امور سرمایه گذاری پولی و اعتباری (بورس و اوراق بهادار)

موضوع پر اهمیت در امر ارجاع کار به کارشناس، در ابتدا سابقه، تجربه، شناخت و آشنایی به حوزه تخصصی کارشناس است، چون کارشناس رسمی دادگستری امور سرمایه گذاری پولی و اعتباری (بورس و اوراق بهادار) برای ورود به این حوزه حداقل باید دارای لیسانس یا مدرک کارشناسی مرتبط مانند مدیریت مالی را دارا باشد ولی برخی از کارشناسان دارای مدارک تحصیلی فوق لیسانس و دکتری یا دارای مدارک دوره‌های تخصصی دیگری نیز هستند، که در دفترچه یا عناوین صلاحیت‌های کارشناسی منعکس نمی‌گردد لذا ضرورت دارد قبل از رجوع به کارشناس در امور تخصصی یا ویژه ضمن تحقیق در این رابطه از تسلط وی به آن امر مطلع شوید، میتوانید در این خصوص نیز از خدمات این دفتر به صورت تلفنی یا کتبی استفاده نمایید.کارشناس رسمی دادگستری رشته بورس و اوراق بها دار

 

کارشناس رسمی دادگستری امور سرمایه گذاری پولی و اعتباری (بورس و اوراق بهادار) کیست؟

کارشناسان رسمی دادگستری در رشته امور سرمایه گذاری پولی و اعتباری (بورس و اوراق بهادار) شخص متخصصی است که با دارا بودن دانشنامه یا مدارک تحصیلی یا مدارج تجربی یا سابقه کار اقدام به شرکت در آزمون کارشناسی رسمی دادگستری رشته امور سرمایه گذاری پولی و اعتباری (بورس و اوراق بهادار) که توسط کانون کارشناسان رسمی دادگستری و مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضاییه به طور سالیانه برگزار می‌شود شرکت نموده و پس از قبولی و گذراندن دوره کارآموزی و اتیان سوگند، پروانه کارشناسی رسمی امور سرمایه گذاری پولی و اعتباری (بورس و اوراق بهادار) را دریافت نموده و در چارچوب رشته قبولی و صلاحیت‌ها احراز شده خدمات کارشناسی به محاکم یا سازمان‌ها و ارگان‌ها و شرکت‌های خصوصی یا دولتی ارائه می‌نماید. از موضوع کارشناسی  "بررسی ارزیابی کیفی عملکرد قراردادهای اعتباری، تخصیص منابع، مدیریت ریسک، بورس و اوراق بهادار" به عنوان مهم‌ترین صلاحیت رشته امور سرمایه گذاری پولی و اعتباری (بورس و اوراق بهادار) که بیشترین ارجاع به کارشناس دارد، می‌توان نام برد.

بطور خلاصه: کارشناس رسمی دادگستری امور سرمایه گذاری پولی و اعتباری (بورس و اوراق بهادار) بر اساس پروانه کارشناسی وظیفه ارزیابی قراردادهای اعتباری، مدیریت ریسک، بورس، اوراق بهادار را برعهده دارد

 

·         کارشناسان رسمی دادگستری در رشته امور سرمایه گذاری پولی و اعتباری (بورس و اوراق بهادار) در چه موضوعاتی اظهار نظر می‌کنند؟

اصلی ترین حوزه های تخصصی کارشناس امور سرمایه گذاری پولی و اعتباری (بورس و اوراق بهادار) موارد زیر است:

o        کارشناسی بررسی ارزیابی کیفی اختلاف ناشی از ارائه خدمات بانکها و موسسات اعتباری

o        کارشناسی بررسی ارزیابی کیفی صحت تخصیص منابع سپرده‌های قرض الحسنه و تسهیلات و جایزه حساب‌های مذکور

o        کارشناسی بررسی ارزیابی کیفی عملکرد قراردادهای اعتباری و تجهیز منابع و تطبیق با عقود اسلامی و تخصیص آن

o        کارشناسی بررسی ارزیابی کیفی رعایت نسبت‌های لازم الرعایه در بانکها و موسسات اعتباری

o        کارشناسی بررسی ارزیابی کیفی مدیریت ریسک و رتبه سنجی متقاضیان تسهیلات

o        برسی مراحل صدور اوراق در بورس و کارشناسی بررسی و ارائه گزارش رسیدگی به اختلافات ناشی از تصمیمات مدیریت بورس

o        کارشناسی بررسی ارزیابی کیفی عملکرد صندوق‌های سرمایه گذاری و صحت انجام معاملات در بورس‌های مختلف

o        کارشناسی بررسی ارزیابی کیفی انجام تعهدات و اختلافات بین عوامل بورس

o        کارشناسی بررسی ارزیابی کیفی صحت محاسبه سود قطعی و حق الوکاله سپرده‌های سرمایه گذاری

معرفی کارشناسان رسمی دادگستری رشته امور سرمایه گذاری پولی و اعتباری (بورس و اوراق بهادار)

در جدول زیر لیست مشخصات کارشناسان رسمی دادگستری رشته امور سرمایه گذاری پولی و اعتباری (بورس و اوراق بهادار) به تفکیک رشته و استانهای آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، اصفهان، البرز، ایلام، بوشهر، تهران، چهارمحال بختیاری، خراسان جنوبی، خراسان رضوی، خراسان شمالی، خوزستان، زنجان، سمنان، سیستان و بلوچستان، فارس، قزوین، قم، کردستان، کرمان، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، مرکزی، گلستان، گیلان، لرستان، مازندران، هرمزگان، همدان و یزد در جداول زیر آمده است. لازم بذکر است لیست منتشر شده، به احتمال زیاد کامل نیست و بر اساس جدول منتشره توسط کانون کارشناسان رسمی دادگستری استان‌های ذکر شده در فوق در حال تکمیل و بروزرسانی جداول هستیم. در صورتی که کارشناس رسمی دادگستری امور سرمایه گذاری پولی و اعتباری (بورس و اوراق بهادار) هستید و علاقمند به همکاری با این گروه هستید، فرم صفحه همکاری را تکمیل و ارسال فرمائید.

کارشناسان همکار این دفتر متشکل از اعضاء کانون کارشناسان رسمی دادگستری، مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضاییه و ماده 27 سازمان نظام مهندسی و کارشناسان تجربی رشته امور سرمایه گذاری پولی و اعتباری (بورس و اوراق بهادار) می‌باشند.

برای آشنایی با گروه کارشناسان رسمی دادگستری در رشته امور سرمایه گذاری پولی و اعتباری (بورس و اوراق بهادار)، می‌توانید با کلیک روی لینک تصویر و یا با استفاده از منوی سایت خدمات این دفتر را ملاحظه فرمایید.

همچنین برای اطلاع از با جزئیات فعالیت‌‌ها و شرح کامل صلاحیت‌های کارشناسان رسمی دادگستری امور سرمایه گذاری پولی و اعتباری (بورس و اوراق بهادار)، می‌توانید صفحه صلاحیت‌ها و توضیحات را ملاحظه فرمائید.

جهت دریافت خدمات کارشناسی با شماره تماس های مندرج در این سایت تماس حاصل فرمائید. یا مشاوره تخصصی در موضوعات مرتبط با رشته کارشناسی امور سرمایه گذاری پولی و اعتباری (بورس و اوراق بهادار) که در مطالب این سایت درج شده است، ابتدا با مطالعه صفحه مشاوره و اطلاع از زمان و هزینه مشاوره و نحوه تعیین وقت، اقدام به پرداخت هزینه در صفحه پرداخت نموده و پس از ارسال فیش، شماره تماس و زمان تعیین شده از طریق پیامک به شما اطلاع داده خواهد شد.

 

لیست نام و نام خانوادگی و نشانی و مشخصات اعضای

کانون کارشناسان رسمی دادگستری و مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضاییه

کارشناس رسمی دادگستری رشته امور سرمایه گذاری پولی و اعتباری (بورس و اوراق بهادار)

 

ردیف

نام

نام خانوادگی

شماره پروانه

استان حوزه قضایی

شهر حوزه قضایی

آدرس موسسه

1

بهروز

اصولی اودلو

5794

اردبیل

بیله سوار

بیله سوار روستای اودلو قشلاق حاج اله وردی

2

محمدنبی

جوانمردی

5565

تهران

تهران

خ کریمخان خ سنایی شماره 116 ط1 واحد 3

3

داوود

رزاقی

7213

تهران

تهران

ندارد

4

بهرام

نقش تبریزی

5720

تهران

تهران

خ آزادی خ بامدادان پ 32 طبقه سوم