کانون کارشناسان رسمی دادگستری رشته کارشناسی امور اسلحه و مهمات

موضوع پر اهمیت در امر ارجاع کار به کارشناس، در ابتدا سابقه، تجربه، شناخت و آشنایی به حوزه تخصصی کارشناس است، چون کارشناس رسمی دادگستری امور اسلحه و مهمات برای ورود به این حوزه حداقل باید دارای لیسانس یا مدرک کارشناسی رشته دانشگاهی مرتبط را دارا باشد ولی برخی از کارشناسان دارای مدارک تحصیلی فوق لیسانس و دکتری یا دارای مدارک دوره‌های تخصصی دیگری نیز هستند، که در دفترچه یا عناوین صلاحیت‌های کارشناسی منعکس نمی‌گردد لذا ضرورت دارد قبل از رجوع به کارشناس در امور تخصصی یا ویژه ضمن تحقیق در این رابطه از تسلط وی به آن امر مطلع شوید، میتوانید در این خصوص نیز از خدمات این دفتر به صورت تلفنی یا کتبی استفاده نمایید.کارشناس رسمی دادگستری رشته اسلحه شناسی و مهمات

 

کارشناس رسمی دادگستری امور اسلحه و مهمات کیست؟

کارشناسان رسمی دادگستری در رشته امور اسلحه و مهمات شخص متخصصی است که با دارا بودن دانشنامه یا مدارک تحصیلی یا مدارج تجربی یا سابقه کار اقدام به شرکت در آزمون کارشناسی رسمی دادگستری رشته امور اسلحه و مهمات که توسط کانون کارشناسان رسمی دادگستری و مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضاییه به طور سالیانه برگزار می‌شود شرکت نموده و پس از قبولی و گذراندن دوره کارآموزی و اتیان سوگند، پروانه کارشناسی رسمی امور اسلحه و مهمات را دریافت نموده و در چارچوب رشته قبولی و صلاحیت‌ها احراز شده خدمات کارشناسی به محاکم یا سازمان‌ها و ارگان‌ها و شرکت‌های خصوصی یا دولتی ارائه می‌نماید. از موضوع کارشناسی " ارزیابی قیمت سلاح و بررسی سلاح مورد استفاده در قتل " به عنوان مهم‌ترین صلاحیت رشته امور اسلحه و مهمات که بیشترین ارجاع به کارشناس دارد، می‌توان نام برد.

بطور خلاصه: کارشناس رسمی دادگستری امور اسلحه و مهمات بر اساس پروانه کارشناسی وظیفه ارزیابی قیمت سلاح و بررسی سلاح مورد استفاده در قتل را برعهده دارد

 

·         کارشناسان رسمی دادگستری در رشته امور اسلحه و مهمات در چه موضوعاتی اظهار نظر می‌کنند؟

اصلی ترین حوزه های تخصصی کارشناس امور اسلحه و مهمات موارد زیر است:

 

o        کارشناسی شناخت کاربرد کارائی سلاح و شناخت مهمات و تعیین میزان تخریب آن

o        ارزیابی سلاح‌های شکاری

o        تعیین زمان تقریبی تیراندازی و ظهور شماره‌های مخدوش بر روی سلاح

o        کارشناسی بررسی ارزیابی کیفی و مقایسه گلوله و پوکه استفاده شده در جنایت (جنائی) و انتساب آنها به سلاح مظنون

o        آنالیز مواد محترقه ،آزمایش ذرات باقیمانده باروت و سرب بر روی بدن و لباس

o        کارشناسی بررسی ارزیابی کیفی اجساد و البسه آنان و مصدومین حوادث تیراندازی و انفجار مواد محترقه و منفجره سبک

o        کارشناسی بررسی ارزیابی کیفی و باز سازی صحنه‌های تیراندازی و انفجار مواد محترقه و منفجره سبک

o        تفکیک قتل از خودکشی و کارشناسی شناخت کاربرد نحوه اصابت گلوله یا مواد منفجره و محترقه

o        کارشناسی بررسی ارزیابی کیفی عملکرد مأمورین نظامی یا انتظامی در بکارگیری سلاح و انطباق با قانون مربوط

معرفی کارشناسان رسمی دادگستری رشته امور اسلحه و مهمات

در جدول زیر لیست مشخصات کارشناسان رسمی دادگستری رشته امور اسلحه و مهمات به تفکیک رشته و استانهای آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، اصفهان، البرز، ایلام، بوشهر، تهران، چهارمحال بختیاری، خراسان جنوبی، خراسان رضوی، خراسان شمالی، خوزستان، زنجان، سمنان، سیستان و بلوچستان، فارس، قزوین، قم، کردستان، کرمان، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، مرکزی، گلستان، گیلان، لرستان، مازندران، هرمزگان، همدان و یزد در جداول زیر آمده است. لازم بذکر است لیست منتشر شده، به احتمال زیاد کامل نیست و بر اساس جدول منتشره توسط کانون کارشناسان رسمی دادگستری استان‌های ذکر شده در فوق در حال تکمیل و بروزرسانی جداول هستیم. در صورتی که کارشناس رسمی دادگستری امور اسلحه و مهمات هستید و علاقمند به همکاری با این گروه هستید، فرم صفحه همکاری را تکمیل و ارسال فرمائید.

کارشناسان همکار این دفتر متشکل از اعضاء کانون کارشناسان رسمی دادگستری، مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضاییه و ماده 27 سازمان نظام مهندسی و کارشناسان تجربی رشته امور اسلحه و مهمات می‌باشند.

برای آشنایی با گروه کارشناسان رسمی دادگستری در رشته امور اسلحه و مهمات، می‌توانید با کلیک روی لینک تصویر و یا با استفاده از منوی سایت خدمات این دفتر را ملاحظه فرمایید.

همچنین برای اطلاع از با جزئیات فعالیت‌‌ها و شرح کامل صلاحیت‌های کارشناسان رسمی دادگستری امور اسلحه و مهمات، می‌توانید صفحه صلاحیت‌ها و توضیحات را ملاحظه فرمائید.

جهت دریافت خدمات کارشناسی با شماره تماس های مندرج در این سایت تماس حاصل فرمائید. یا مشاوره تخصصی در موضوعات مرتبط با رشته کارشناسی امور اسلحه و مهمات که در مطالب این سایت درج شده است، ابتدا با مطالعه صفحه مشاوره و اطلاع از زمان و هزینه مشاوره و نحوه تعیین وقت، اقدام به پرداخت هزینه در صفحه پرداخت نموده و پس از ارسال فیش، شماره تماس و زمان تعیین شده از طریق پیامک به شما اطلاع داده خواهد شد.

 

لیست نام و نام خانوادگی و نشانی و مشخصات اعضای

کانون کارشناسان رسمی دادگستری و مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضاییه

کارشناس رسمی دادگستری رشته امور اسلحه و مهمات

 

ردیف

نام

نام خانوادگی

شماره پروانه

استان حوزه قضایی

شهر حوزه قضایی

آدرس موسسه

1

رامین

اکبرپور

2844

آذربایجانغربی

ارومیه

خ امینی روبروی استانداری کوچه اول ساختمان اخیری ط 3 واحد 5

2

محمد

دیلمی

6122

فارس

سعادت شهر

فارس مرودشت خ انقلاب کلانتری 11انقلاب

3

سعید

زهفروش

3339

آذربایجانغربی

ارومیه

ارومیه خ والفجر فلاحی2کوچه2 پلاک75

4

حسین

صالحی آرا

3764

تهران

تهران

شهرک راه اهن هوانیروز گل ارا کوهرنگ غربی پلاک 113طبقه3

5

حاجیعلی

کریمی زندی

3799

کرمانشاه

کرمانشاه

شهرک شهید نجفی بلوک 57 قطعه 11

6

محمدحسن

لطفی

3535

فارس

شیراز

شیراز بلوار مدرس فضل اباد شهرک ولیعصر کوچه فدک 16 پلاک 1297

7

ولی

ملک

3290

تهران

کرج

کرج مهر شهر بلوار امام خمینی کوی زنبق خ یاس پلاک33