مقالات سایت
دسته بندی مقالات
مقالات سایت
دسته بندی مقالات

منابع مورد نیاز برای قبولی در آزمون کارشناسان رسمی دادگستری

مراجع قضایی کشور در استان‌های مختلف نیاز به افرادی دارند که بتوانند در زمینه‌های مورد اختلاف بین اشخاص حقیقی و حقوقی جامعه و همچنین پرونده‌های قضایی موجود اظهار نظر کنند و با ارائه نظرات کارشناسی صادقانه و عالمانه، موانع موجود را از سر راه مراجع مذکور بردارند. از این رو دو مرجع شورای عالی کارشناسان دادگستری و مرکز امور مشاوران، وکلا و کارشناسان رسمی قوه قضاییه اقدام به برگزاری آزمون کارشناسان رسمی دادگستری و جذب کارشناسان ماهر و خبره می‌کنند.

مشکل و استرس بسیاری از متقاضیان از همین جا شروع می‌شود. آنها در وب سایت‌های مختلف در پی منابع آزمون کارشناسان رسمی دادگستری هستند و می‌خواهند بدانند که برای قبولی در این امتحان باید چه کتاب‌ها، جزوات و تست‌هایی را مطالعه کنند تا بتوانند در این سنجش که از بین تعداد زیادی از کارشناسان باتجربه برگزار می‌شود، با سربلندی و موفقیت خارج شوند.

امتحان کارشناسان رسمی دادگستری در دو مرحله کتبی و مصاحبه حضوری عمومی و تخصصی برگزار می‌شود. متقاضیان باید ابتدا بتوانند در مرحله کتبی که ترکیبی از سوالات تستی و تشریحی (اکثراً تستی) است موفق شوند. افراد باید به منبع سؤالات  کتبی آزمون کارشناسان رسمی دادگستری اشراف کامل داشته باشند و با دانش کامل در این جلسه حاضر شوند تا بتوانند با مهارت در امتحان شرکت کنند. لازم به ذکر است که برای آزمون مذکور هیچ‌گونه منبع خاصی از طرف مراجع معرفی نمی‌شود. افراد مختلف برای دسترسی به منابع آزمون کارشناسان رسمی دادگستری همراه با جواب می‌توانند از طریق لینک آزمون کارشناسان رسمی دادگستری اقدام کنند و این منابع را به صورت رایگان دریافت نمایند.

در سال‌های مختلف سوالات مختلفی در آزمون مطرح می‌شود ولی جالب است بدانید که در اکثر مواقع مبحث امتحانی یکسان است و با منابعی که ما برای متقاضیان گردآوری کرده‌ایم، دیگری مشکلی از لحاظ قبولی در آزمون وجود نخواهد داشت. البته این مسئله کاملاً به خود کارشناس متقاضی بستگی دارد و در صورت مطالعه منابع و همچنین تمرین آزمون‌های سال‌های قبل، شانس قبولی در سنجش کارشناسان رسمی دادگستری بسیار بالا خواهد بود؛ زیرا تلاش ما این است که مهم‌ترین منابع آزمون کارشناسان رسمی دادگستری در اختیار افراد قرار دهیم و این کار مسیر پذیرش را برای افراد بسیار هموار خواهد کرد. برای دسترسی به این منابع تنها کافی است که روی لینک مربوطه کلیک کنید تا بتوانید به سؤالات سال‌های مختلف همراه با جواب و همچنین معتبرترین منابع موجود برای شرکت در این ارزیابی دسترسی پیدا کنید.

لازم به ذکر است که بسیاری از افراد واجد شرایط جهت شرکت در امتحان مورد بحث، خودشان به خوبی می‌دانند که در رشته تخصصی چه مباحثی بیش از همه مهم‌تر است به همین خاطر فقط مباحث مربوط را مطالعه می‌کنند و از اتلاف وقت خود جلوگیری می‌نمایند. پیشنهاد ما به این افراد این است که با مراجعه به وب سایت ما، از مطالب مرتبط با آزمون کارشناسان رسمی دادگستری بهره‌مند شوند تا به این اطمینان برسند که منابع مورد نظر آنها مناسب است و یا اینکه بهتر است مباحث دیگری هم به آنها اضافه گردد. برای مشاوره در زمینه منابع آزمون کارشناسان رسمی دادگستری کافی وارد وب سایت شوید در صورتی که نیاز به نمونه سوالات آزمون کارشناسان رسمی دادگستری سال‌های گذشته دارید و یا می‌خواهید دفترچه امتحان جدید کارشناسان را به صورت رایگان دانلود کنید می توانید به دفترچه راهنمای آزمون کارشناسان رسمی دادگستری مراجعه نمایید.

No Internet Connection