مقالات سایت
دسته بندی مقالات
مقالات سایت
دسته بندی مقالات

 

دفترچه آزمون کارشناس رسمی دادگستری سال ۱۳۹۸

برای اطلاع از نحوه برگزاری آزمون روی تصویر کلیک کنید

دفترچه مذکور فقط بدلیل تماسهای مکرر مراجعین و اطلاع رسانی درج شده است و این دفتر خدماتی در رابطه با آزمون ندارد لذا سوالات خود را با شماره تماسهای مندرج در روی جلد دفترچه طرح نمایید.

دفترچه راهنمای آزمون های کارشناسان رسمی دادگستری

دانلود رایگان نمونه سوالات آزمون های کارشناسان رسمی دادگستری

کانون کارشناسان رسمی دادگستری

مرکز وکلاء و کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضائیه

جهت تسهیل در دسترسی به منابع آزمون با امکان دانلود رایگان در این سایت قرار داده شده است

دانلود رایگان نمونه سوالات آزمون های کارشناسان رسمی دادگستری

گروه کارشناسان رسمی دادگستری

فقط خدمات کارشناسی ارائه می نماید و مرجع برگزاری آزمون کارشناسان رسمی دادگستری

شورایعالی کارشناسان رسمی دادگستری

 مرکز وکلاء و کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضائیه

می باشد شماره تماس آنها در این بخش درج شده است

کانون کارشناسان رسمی دادگستری

 کارشناس رسمی دادگستری

کارشناس رسمی دادگستری

کارشناس رسمی دادگستری

آزمون کارشناسی ماده 27 نظام مهندسی و کنترل ساختمان در آبان ماه سال جاری برگزار خواهد شد. آزمون ماده ۲۷ برای آخرین بار در سال ۱۳۹۰ برگزار شد و پس از آن متوقف گردید. برپایه دستورالعمل موجود این آزمون بایستی هرسه سال یکبار برگزار می‌شد اما دو دوره این آزمون برگزار نشد، که در سال جاری به دلیل تعاملات مطلوب شورای مرکزی و وزارت راه و شهرسازی این مهم پس از سال‌ها وقفه، بار دیگر صورت خواهد گرفت.  آزمون نظام مهندسی طبق روال سابق در رشته‌های عمران، معماری، تاسیسات مکانیکی، تاسیسات برقی، شهرسازی، ترافیک و نقشه برداری برگزار می‌شود.

زمان دقیق و شرایط کلی ثبت نام آزمون کارشناس عمومی به زودی به اطلاع متقاضیان خواهد رسید. آزمون ماده 27 سال 98 از لحاظ نوع برگزاری و شمولیت آن مانند آزمون‌های پیشین خواهد بود.

بر اساس هماهنگی های به عمل آمده با وزارت راه و شهرسازی قرار است این آزمون با تعیین اعضای هیئت نظارت از وزارت راه و شهرسازی و ابلاغ احکام هیئت‌های آزمون که از طرف شورای مرکزی به وزارت راه و شهرسازی معرفی شده اند برگزار گردد. این آزمون بر اساس ماده 27 قانون نظام مهندسی ساختمان مصوبه سال 1374 مجلس شورای اسلامی برگزار خواهد شد.

طبق ماده مذکور نهاد‌های دولتی و مراجع درخواست کننده مانند شهرداری‌ها و وزارتخانه‌ها و سایر سازمان‌ها که نیاز به انجام امور کارشناسی داشته باشند می‌توانند با رعایت موارد قانونی از افرادی که موفق به اخذ پروانه کارشناسی می‌شوند در امور ارزیابی‌ها استفاده نمایند.

 سوالات آزمون ماده 27 نظام مهندسی نیز با توجه به دستورالعمل‌ها موجود در دو بخش عمومی و اختصاصی صورت خواهد گرفت. در رشته‌های عمران، شهرسازی، معماری و نقشه برداری، سوالات عمومی جامع‌تر از سوالات سایر رشته‌ها خواهد بود و متقاضیان می‌بایستی علاوه بر دورس عمومی مشترک، آشنایی کاملی با قوانین ثبتی، اجاره‌ بهاء، سرقفلی و حق کسب داشته باشند. منابع آزمون کارشناس عمومی نیز عمدتا متناسب با هر رشته از کتب تخصصی – دانشگاهی آن رشته‌ها و مقررات و آئین‌نامه‌های موجود در همان رشته خواهد بود.

شرایط آزمون کارشناسی ماده 27 نیز مانند دوره‌های پیشین، عضویت در سازمان نظام مهندسی استان، پروانه اشتغال به کار، ده سال سابقه کار مفید، سلامت مورد نیاز انجام امور کارشناسی، نداشتن سوء پیشنه، قبولی در آزمون و گذراندن دوره‌های آموزشی است.

No Internet Connection