مقالات سایت
دسته بندی مقالات
مقالات سایت
دسته بندی مقالات

 

دفترچه آزمون کارشناس رسمی دادگستری سال ۱۳۹۸

برای اطلاع از نحوه برگزاری آزمون روی تصویر کلیک کنید

دفترچه مذکور فقط بدلیل تماسهای مکرر مراجعین و اطلاع رسانی درج شده است و این دفتر خدماتی در رابطه با آزمون ندارد لذا سوالات خود را با شماره تماسهای مندرج در روی جلد دفترچه طرح نمایید.

دفترچه راهنمای آزمون های کارشناسان رسمی دادگستری

دانلود رایگان نمونه سوالات آزمون های کارشناسان رسمی دادگستری

کانون کارشناسان رسمی دادگستری

مرکز وکلاء و کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضائیه

جهت تسهیل در دسترسی به منابع آزمون با امکان دانلود رایگان در این سایت قرار داده شده است

دانلود رایگان نمونه سوالات آزمون های کارشناسان رسمی دادگستری

گروه کارشناسان رسمی دادگستری

فقط خدمات کارشناسی ارائه می نماید و مرجع برگزاری آزمون کارشناسان رسمی دادگستری

شورایعالی کارشناسان رسمی دادگستری

 مرکز وکلاء و کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضائیه

می باشد شماره تماس آنها در این بخش درج شده است

کانون کارشناسان رسمی دادگستری

 کارشناس رسمی دادگستری

کارشناس رسمی دادگستری

کارشناس رسمی دادگستری

یکی از مهم ترین دغدغه های متقاضیان آزمون کارشناسان رسمی دادگستری در خصوص نحوه سوالات این امتحان است است. بهترین راه برای پایان دادن به این دغدغه بررسی نمونه سوالات سال‌های گذشته است. در این مقاله از دو جنبه به بررسی نمونه سوالات خواهیم پرداخت. اولا از آن جهت که چگونه این سوالات را تحلیل کنیم و یا بهتر بگوییم چگونه از سوالات بهتر استفاده کنیم  و دیگر آن که شیوه طرح سوالات را چگونه خواهند بود.
بسیاری از رشته های این حوزه جدید هستند و با توجه به نیاز های روز پدید آمده اند و بنابراین سابقه چندانی ندارند همین امر ممکن است داوطلبان را با کمبود نمونه سوالات سال‌های گذشته کارشناسان رسمی رو به رو کند. همچنین چون این آزمون متغیر است و هر دو سال و یا سه سال یکبار برگزار می‌شود بنابراین باید ابتدا سال آزمون و سنجش را مشخص کرد و سپس به دنبال نمونه سوالات رفت.
بررسی نمونه سوالات آزمون کارشناسان رسمی دادگستری از این جهت اهمیت دارد که می‌تواند به عنوان راهنمای طرح سوال قبل از گزینش عمل کند. کسانی که قصد دارند در این آزمون شرکت کنند حتما باید شیوه طرح سوال رشته های تخصصی خود را به خوبی بدانند. چرا که منابع این امتحان بسیار متعدد و و حتی نامشخص هستند. بنابراین نیاز است تا منابع تحلیل شود. حال چگونه منابع را تحلیل کنیم؟
برای مثال شما داوطلب رشته کارشناسان رسمی تاسیسات ساختمان هستید. سوالات همه دوره را به دقت مطالعه کنید. مشخص کنید هر سوالی از چه منبعی آورده شده است و سپس پراکندگی آن‌ها را محاسبه کنید. برای مثال اگر در آزمون سال 88 حداقل 5 سوال از یک کتاب آمده باشد و در آزمون های بعدی نیز تعداد سوالات عدد قابل توجهی باشد بنابراین آن کتاب یکی از مهم ترین منابع امتحانی شماست. اما ممکن است از تنها یک سوال در برخی از دوره ها از کتابی خاص آورده شده باشد بنابراین کتاب قبل باید در اولویت مطالعه شما قرار بگیرد.
اما موضوع بعد در خصوص نوع و شیوه سوال هاست. بسیاری با این پرسش رو به رو هستند که آیا همه سوالات تستی اند و تعداد سوالات تشریحی چگونه است؟ سوالات جواب کوتاه چطور؟ مفهومی اند و یا ساده طرح شده اند؟
بهترین راه برای پاسخ دادن به سوالات مذکور بررسی نمونه سوالات سنجش سال های گذشته است. شما به راحتی می توانید مشاهده کنید با چه نسبتی این سوالات طرح شده است. مثلا برای رشته هایی که متقاضی زیادی دارند سوالات به صورت تستی طرح می شود. بنابراین حتی می توانید تعداد رقبای خود را نیز تخمین بزنید.

البته کتاب هایی در خصوص نمونه سوالات آزمون کارشناسان رسمی دادگستری نگارش شده اند و یا مجموعه سوالاتی که گردآوری شده اند می توانند بسیار مفید باشند. در بعضی از رشته علاوه بر طرح نمونه سوالات،  منابع آن سوال نیز مشخص شده است و نیازی نیست داوطلب وقت خود را برای بررسی تعیین همه منابع بگذارد با مطالعه این کتاب ها می تواند به منابع اصلی نیز آگاهی پیدا کند.
برای دریافت نمونه سوالات رایگان امتحان کارشناسان رسمی دادگستری  و همچنین دانلود پاسخنامه جامع سوالات تستی و تشریحی می‌توانید به سایت مربوط به رشته امتحانی خود، از بین سایت‌های هشتادگانه ما وارد شوید و به راحتی فایل‌هایی که نیاز دارید را دانلود کنید. این فایل‌ها به صورت کامل توسط کارشناس رسمی دادگستری بارگذاری شده است.

دانلود رایگان نمونه سوالات آزمونهای کارشناس رسمی دادگستری

No Internet Connection