مقالات سایت
دسته بندی مقالات
مقالات سایت
دسته بندی مقالات

 کارشناس رسمی دادگستری

کارشناس رسمی دادگستری

کارشناس رسمی دادگستری

exp-co1

 

 

مهاجرت به دلایل مختلفی از جمله عوامل نا مساعدی همچون: تغییر وضعیت زندگی، جنگ‌، فقر، بیکاری، مسائل سیاسی و بیماری انجام می‌گیرد. مهاجرت باید از طریق یکی از انواع آن صورت پذیرد. برای این کار باید ارزیابی هایی انجام شود. کارشناسان رسمی دادگستری با مشاوره و انجام کلیه خدمات مرتبط با مهاجرت می‌تواند به شما کمک کنند.

یکی از دشوار‌ترین مراحل انجام مهاجرت تصمیم‌گیری برای پیدا کردن یک کشور مناسب است. معمولا شرایطی که کشور‌های مختلف برای مهاجرت در نظر گرفته اند با وضعیت کاری و شغلی بعضی از افراد سازگار است و برای بسیاری خیر. نوع ویزایی که صادر می‌شود هم امر تعیین کننده‌ای در امور مهاجرت است برای مثال شرایط دریافت ویزای سرمایه گذاری در کشور‌های مختلف متفاوت است و از آن جا که نیاز به بررسی مجموعه‌ای از شرایط است و همچنین تهیه ترازنامه‌ مالی بر اساس قیود میزان نقدینگی و دارائی در هر کشور خاص است حتی پیش از تصمیم گیری نیز نوعی مشاوره تخصصی الزامی به نظر می‌رسد. و یا مواردی چون اسپانسرشیپ مهاجرت که گزینه بسیاری مطلوبی برای افراد مختلف است هم شرایط خاصی را می‌طلبد. در ادامه به بررسی نقش کارشناسان در هر یک از انواع مهاجرت می‌پردازیم.

1_ مهاجرت تحصیلی:

در این نوع مهاجرت باید پذیرش تحصیلی توسط دانشگاه مقصد انجام گیرد. شما با اخذ ویزای تحصیلی که یک ویزای موقت است امکان تحصیل، زندگی و کار در آن کشور را دارا خواهید شد. شما قبل از اینکه به عنوان دانشجو پذیرفته شوید باید مدارک آخرین مقطع تحصیلی، رزومه نامه و ریز نمرات را به دانشگاه مقصد ارسال کنید.

تمام مدارک تحصیلی مورد نیاز از جمله فرم درخواست ویزای تحصیلی و اثبات تملک مالی برای کشور مقصد ارسال شود. کارشناسان رسمی دادگستری در تمامی این مراحل، کلیه گزارش ها، تاییدیه در وزارت امور خارجه و در مراحل ترجمه مدارک و تهیه سند اثبات تملک مالی به شما کمک میکنند و خدماتشان را ارائه میدهند.

2_ مهاجرت از طریق اسپانسرشیپ:

اشخاصی که از طریق اسپانسرشیپ به خارج مهاجرت میکنند توسط شخصی که شهروندی و یا اقامت دائم کشور مقصد را دارد اسپانسر میشود. همسر، پدر و مادر، پدر بزرگ و مادر بزرگ و فرزند میتوانند از این طریق توسط شخص دیگری اسپانسر شوند. برای این نوع مهاجرت مراحلی باید طی شود. مدارکی از جمله اثبات رابطه خونی فرزند با پدر و مادر یا مدارک فرزند خواندگی، سند ازدواج رسمی و قانونی بین زن و شوهر و اثبات تملک مالی شخص اسپانسر کننده برای تامین هزینه های اسپانسر شوندگان نیاز است. در مراحل تعین کلی این گزارشات به روز شدن مدارک و ترجمه آنها، کارشناسان رسمی دادگستری میتوانند به شما کمک کنند.

3_ مهاجرت کاری:

سالانه تعداد زیادی به علت نبود شرایط کاری مساعد به کشورهایی مهاجرت میکنند که دارای اقتصادی قوی هستند. برای اخذ ویزای کار باید امتیاز لازم آن کشور را کسب کنید. از جمله عوامل موثر در این امتیاز گیری سن، تحصیلات، سطح تسلط زبانی و پیشنهاد های شغلی است. مدارک مورد نیاز برای این نوع مهاجرت، مستندات مربوط به شغل خود و همراهان، مدارک قانونی همسر و فرزندان، مدارک لازم برای پذیرش شغل و ‌... میباشد. همچنین شما باید دارای عدم سو پیشینه، وضعیت سلامت روانی و همچنین متقاضی کارهای غیر قانونی نباشید. دیگر شرایط به کشوری که از آن درخواست ویزا کرده اید بستگی دارد. کارشناسان رسمی دادگستری در ارائه ترجمه مجوز های مورد نیاز جهت ارسال به سفارتخانه ها، ارائه گزارش ها و کسب تاییدیه های سلامت، تهیه مدارک قانونی همسر و فرزندان و انجام کلیه خدمات بروز شده مرتبط با مهاجرت در کوتاه ترین زمان ممکن به شما کمک میکنند.

 

4_ مهاجرت از طریق سرمایه گذاری:

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری یکی از ساده ترین روش ها است که سرمایه گذار باید مبلغی بنابر شرایط و قوانین کشور مقصدی که قصد مهاجرت دارند، در آن کشور سرمایه گذاری کنند. از شرایط این مهاجرت سن کمتر از 55 سال است، اموال منقول و غیر منقول وی به میزان مبلغ مورد نظر در قوانین، به کشور مقصد برسد. کارشناسان رسمی دادگستری در تهیه تراز نامه مالی به همراه تاییدیه و ترجمه، تهیه صورت سود و زیان، صورت جریان وجوه نقدی، ارائه گزارش های مالی، ارائه مجوز های مورد نیاز جهت تایید خدمات مورد نیاز و ترجمه تمامی مدارک به شما کمک خواهند کرد.

کارشناسان رسمی دادگستری در تمامی مراحل اخذ مدارک مهاجرت و گذراندن مراحل آن به شما کمک‌ میکند؛ لذا پیشنهاد میکنیم برای به حداقل رسیدن اشتباهات و تسهیل مراحل از کارشناسان رسمی دادگستری استفاده کنید.

 

ارائه گزارش کارشناسی در خصوص :

* ) ارزیابی و کارشناسی زمین ، ساختمان ، آپارتمان ، اراضی ، ابنیه ، مصالح ساختمانی توسط کارشناس رسمی دادگستری در کلیه استانها و معرفی کارشناس رسمی سایر رشته های مورد نیاز مقیم هر استان


* ) ارزیابی املاک و تهیه ترازنامه مالی مهاجرت ، اقامت دائم و سرمایه گذاری جهت ارائه به سفارتخانه های کانادا ، استرالیا و آمریکا ... به زبان انگلیسی با اخذ تاییدیه های کانون کارشناسان رسمی دادگستری و وزارت خارجه و قوه قضائیه
 
 
* ) ارزیابی و ارائه گزارش کارشناسی در خصوص املاک و دارائیهای متقاضیان گشایش اعتبارات اسنادی (LC) در بازرگانی و تجارت بین المللی ، واردات و صادرات ، ترهین ، وثیقه املاک جهت اخذ اعتبار از بانک ها و موسسات مالی و اعتباری

* ) نقشه‌برداری ، مساحی و تعیین حدود و تعیین موقعیت
* ) تعیین حقوق کسب و پیشه و تجارت و سرقفلی
* ) رسیدگی به مقادیر کار و صورت وضعیت ساختمان
* ) تطبیق نقشه‌های ساختمانی با وضعیت محل و بنا
* ) رسیدگی به موارد اختلاف بین کارفرمایان و پیمانکاران و مشاورین
* ) رسیدگی و بررسی صورت وضعیت پیمانها و برآورد پروژه های عمرانی
* ) مطالعه پرونده ثبتی و پیاده نمودن پلاک مورد نظر و تشخیص حدود
* ) تشخیص حدود ثبتی و ارائه نظر در مورد اختلافات ثبتی و تفکیک و افراز املاک
* ) نقشه‌برداری و پیاده کردن محدوده املاک بر روی نقشه‌هوائی
* ) تهیه نقشه برای املاک فاقد طول و ابعاد جهت ارائه به دفاتر شهرداریها
* ) بررسی و تعیین میزان خسارت و علت خسارت و قدمت املاک
* ) برآورد هزینه های اجرا و تعیین و تعدیل اجاره بهاء

 

******************************
سید مهرداد جوادی
کارشناس رسمی دادگستری

No Internet Connection